Pagrindinis puslapis Uncategorized Įteikta G. Petkevičaitės-Bitės premija

Įteikta G. Petkevičaitės-Bitės premija

Zina Paškevičienė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt

Žymios lietuvių rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės tėviškyje Puziniškyje, Panevėžio rajone, 25 kartą įteikta jos literatūrinė premija. Ji atiteko rašytojai, poetei ir žurnalistei Violetai Šoblinskaitei-Aleksai.

 „Premija žmogui visada yra paskatinimas. Džiaugiuosi ir dėkoju, kad būdama žemaitė nusipelniau aukštaičių dėmesio. Pasirodo ir Panevėžio krašte turiu savo skaitytoją. O skaitytoją reikia branginti, nes žmonės, deja, skaito vis mažiau ir mažiau“, – kalbėjo G. Petkevičaitės-Bitės premijos laureatė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa.

Violetos Šoblinskaitės-Aleksos knyga „Tyruliukuose viskas gerai“, pasak vertinimo komisijos pirmininko, išrinkta iš penkių premijai pasiūlytų knygų.

 „Kadangi premija yra G. Petkevičaitės-Bitės, kurios darbų bruožai yra humanizmas ir kaimo gyventojai, tai ta knyga, tos Violetos Šoblinskaitės-Aleksos novelės būtent ir buvo apie kaimo gyventojus ir humanizmą“, – pasirinkimą grindė vertinimo komisijos pirmininkas Antanas Pocius.

Prieš 30 metų įsteigta premija įteikta 25 kartą. ji skiriama už grožinės literatūros-prozos kūrinį, keliantį moralines, dvasines problemas, humanistines idėjas. Jos akivaizdžios Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūryboje.