Pagrindinis puslapis Pasaulis Tremtis Išvyksta kilnaus žygio „Misija Sibiras‘15“ komanda

Išvyksta kilnaus žygio „Misija Sibiras‘15“ komanda

„Noriu priminti, kad Sibiras – tai labai plati sąvoka, savyje talpinanti gilius prisiminimus apie šalies istoriją, ten tremiamus mūsų tautiečius. Šie metai projektui ypatingi – ne tik švenčiame projekto dešimtmetį, bet ir pirmą kartą organizuojame tarptautinę ekspediciją kartu su dalyviais iš Latvijos ir Estijos. Tikiu, kad šių metų ekspedicija bus labai įdomi, pilna įspūdžių bei gražių emocijų. Tik dirbdami kartu galime įrodyti savo šalių vienybę bei dar kartą garsiai pasakyti, kad mums rūpi bendras mūsų istorijos išsaugojimas “, – sako projekto „Misija Sibiras“ vadovas, šių metų ekspedicijos dalyvis Ignas Rusilas.

Projekto dešimtmečio ekspedicija „Misija Sibiras‘15“ vyks Tomsko srityje. Lietuvių kapavietėse bus statomi kryžiai, kuriuos meistraus patys projekto dalyviai,  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padovanotą tautinę juostą su užrašu „Lietuva“, „Misija Sibiras“ komanda įteiks Tomsko srityje tebegyvenančiai Lietuvių bendruomenei.

Iš daugiau nei 800 norėjusių tapti projekto „Misija Sibiras“ dalimi, buvo atrinkti tik patys drąsiausi, ištvermingiausi ir labiausiai motyvuoti jaunuoliai. 16 narių „Misija Sibiras‘15“ komandą sudaro ir po dalyvį  iš Latvijos ir Estijos bei architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas Ekspedicijos komanda vieningai sako, jog siekti bendro projekto tikslo yra didelė atsakomybė bei išbandymas. Daugiausiai jėgų ir stiprybės jiems suteikia stiprus visuomenės palaikymas.

Dešimtmečio ekspedicijos „Misija Sibiras’15” komanda grįžta rugpjūčio 1 d. 9 val. į Vilniaus geležinkelio stotį.

„Misija Sibiras“ tai jau dešimtus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė trylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

MisijaSibiras.lt informacija