Pagrindinis puslapis Europa Išrinktos geriausios karikatūros apie Europą

Išrinktos geriausios karikatūros apie Europą

lrt.lt, Geriausios konkurso karikatūros – Evaldo Vėgelės, Valdo Žindžiaus, Rimanto Dovydėno, Ginto Stankevičiaus piešiniai

Balandžio 1 d. baigėsi Europos Parlamento nario Valentino Mazuronio skelbtas karikatūrų konkursas „Apie Europą linksmai ir atvirai“, rašoma parlamentaro pranešime spaudai.

Komisija sudaryta iš EP nario V. Mazuronio biuro bei Lietuvos Nacionalinės karikatūristų asociacijos atstovų išrinko geriausiu konkurso autorius – Rimantą Dovydėną, Evaldą Vėgėlę ir Gintautą Stankevičių. Komisijai vadovavo vienas žinomiausių Lietuvos karikatūristų Jonas Varnas.

Europos Parlamento nariui idėja surengti karikatūrų konkursą kilo po kruvinų išpuolių prieš prancūzų satyrinį žurnalą „Charlie Hebdo“.
„Tie teroro aktai prieš, mūsų akimis žiūrint, tokį nekaltą dalyką, kaip karikatūra sukrėtė visą pasaulį. Mažiausiai ką privalome padaryti – tai neišsigąsti ir pasakyti, kad žodžio laisvė ir humoras mums yra savaime suprantami dalykai, neturime bijoti to, kas esame“ – įsitikinęs V. Mazuronis.

Europarlamentaro teigimu, karikatūrų meistrai savo darbais dažnai pasako daug daugiau ir taikliau nei būna sudėta į tūkstantį žodžių. „Karikatūristai nebijo paliesti skaudžiausių visuomenę kamuojančių problemų, o jų požiūris ir išsakytos mintys dažnai atitinka visuomenės nuomonę, todėl šie darbai tampa dar labiau vertingi“, – sako EP narys.

Geriausių darbų autoriai nagrinėja Lietuvos svarbos ES, Rusijos agresijos, seksualinių mažumų, problemas. Jiems, kaip ir daugeliui dalyvių, taip pat svarbios buvo euro įvedimo, Graikijos finansinės padėties problema. Atskira nominacija buvo skirta socialinio tinklo „Facebook“ vartotojams. Daugiausiai balsų gavo Valdo Žindžiaus karikatūra, šaržuojanti ES ir Rusijos skirtumus.

Speciali nominacija buvo įsteigta mokinių darbams įvertinti, nes bent trečdalį konkurso darbų sudarė moksleivių karikatūros. „Nustebino tokia moksleivių darbų gausa. Turbūt konkursas jiems patiko, nes paprastai karikatūrų konkursuose jie dalyvauja retai. Moksleiviai ne visada gali pilnai konkuruoti su profesionalais, bet atskirai vertinant jų darbus jau galima buvo išrinkti favoritą“, – teigia V. Mazuronis.

Moksleivių nominacijoje geriausio darbo autorė išrinkta Šiaulių universiteto gimnazistė Emilė Stripeikaitė.

Geriausių karikatūrų autoriai apdovanoti prizais ir savaitės trukmės kelione į Europos Parlamentą Strasbūre (Prancūzija), pakeliui aplankant kitas ES narių sostines.