Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Intensyvus prakaitavimas. Ką tai gali signalizuoti apie sveikatą?

Intensyvus prakaitavimas. Ką tai gali signalizuoti apie sveikatą?

Intensyvus prakaitavimas. Ką tai gali signalizuoti apie sveikatą?

Jeigu jūs susiduriate su intensyviu prakaitavimu arba pastebėjote, kad staiga ėmėte daugiau prakaituoti – tai gali būti vienokio ar kitokio pobūdžio signalas apie sveikatą. Nors sportuojant ar sukaitus prakaituoti yra normalu ir, kuo daugiau prakaituojame – tuo labiau organizmas stengiasi atsivėsinti.

Daug prakaituoja aukštą fizinį potencialą turintys organizmai. Tačiau kai kada – intensyvus prakaitavimas gali byloti apie vienokias ir kitokias problemas. Apžvelkime, kokiais atvejais galimas intensyvus prakaitavimas ir ką tai gali reikšti apie jūsų sveikatą ir kada gali reikėti gydymo – https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/gydymas-prakaitavimo.

Intensyvaus prakaitavimo priežastys

Nėra lengva žinoti, kada tiesiog labai nuvarginome kūną, o kada tiek daug prakaito iš kūno pašalinama dėl sveikatos sutrikimo.

Žymiai dažniau intensyviai prakaituoja viršsvorio turintys ar nutukę žmonės. Tačiau yra ir įvairių ligų, kurios sukelia intensyvų prakaitavimą, dar vadinamą hiperhidroze.

Intensyvesnis nei įprasta prakaitavimas gali indikuoti: stresą, cukraligę, vartojamų vaistų šalutinį poveikį, menopauzę, nervų sistemos ligas ar net brandą. Jeigu asmuo prakaituoja nebūtinai sportuodamas ar nesukaitęs(-usi), tuomet tai gali būti hiperhidrozė.

Apsauga nuo prakaitavimo ir gydymas

Pirminė apsaugos priemonė bene visada yra antiperspirantų naudojimas. Ši priemonė bent šiek tiek padeda sulaikyti prakaitavimą, bet – jeigu jis yra asimetriškas, nelokalizuotas pažastyse ar lengvai prieinamose kūno vietose – galimi ir kiti sprendimo būdai.

Antrasis sprendimo būdas yra medikamentai. Dažniausiai tai yra (palyginti su chirurginiu) nebrangus būdas kovoti su problema. Efektas nuo vaistų turėtų būti tikrai juntamas ir pozityvus, tačiau ne visiems pacientams tai priimtina ir ne visais atvejais tai yra išeitis dėl gretutinių ligų ar šalutinių poveikių. Kai kuriais atvejais gali būti rekomenduojama ir chirurginė procedūra. Tai yra daroma tik pačiu paskutiniu atveju, kadangi yra nemažai susijusių rizikų. Operacijos metu arba pašalinamos prakaito liaukos, arba atjungiami nervai, kurie gamina per daug prakaito.

Kaip labai efektyvi alternatyva įprastai chirurginei invazijai atjungiant nervus arba prakaito liaukas – jonoforezė arba botulino toksino injekcijos. Šios procedūros yra saugesnės ir labai efektyvios stabdant hiperhidrozę.

PR