Pagrindinis puslapis Uncategorized Integruota kūrybingo ugdymo Pietryčių Lietuvos mokyklose pamoka arba kaip gimsta poezija

Integruota kūrybingo ugdymo Pietryčių Lietuvos mokyklose pamoka arba kaip gimsta poezija

Edita INDRAŠIENĖ, Lavoriškių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, www.voruta.lt

Sausio 22 d. mūsų gimnazijoje asociacija „Slinktys“ pradėjo vykdyti projektą „Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje”. Šis projektas mūsų gimnazijoje  vykdomas jau ne pirmus metus.  Poetas Dainius Gintalas  vedė pamoką 3 klasės mokiniams  tema „Kiekvienas širdyje – poetas. Kūrybinė pamoka; poetinio teksto kūrimas”, vėliau vyko poeto susitikimas  1-4 klasių mokiniais bei jų mokytojais.

Nuotraukose – poetas Dainius Gintalas bei projekto „Slinktys“ asociacijos pirmininkas Juozas Žitkauskas. Lavoriškių gimnazijos nuotr.

Mokiniams tai puiki proga betarpiškai pabendrauti su žinomais rašytojais, mokytis iš jų literatūros kitaip.  Mokiniai sužinojo, kaip gimsta poezija, praktiškai išbandė kūrybinius eilėraščio rašymo metodus. Poetas mokiniams dovanojo savo kūrybos eilėraščius su dedikacijomis. Pasak šio projekto vadovo, asociacijos „Slinktys” pirmininko Juozo Žitkausko, labai svarbu, kad panašūs renginiai ugdymo įstaigose nebūtų vienkartiniai, nes tokiu būdu vaikas labiau pripranta prie literatūros ir daugiau vilties, kad grožinio kūrinio jis nevengs ir ateityje. O ypač tai svarbu Pietryčių Lietuvoje, kur dažnoje mokykloje mokosi mokiniai iš tautinių mažumų šeimų ir  tarpusavyje kalba keliomis kalbomis.  Tikimės, kad toks kūrybingumo kompetencijų ugdymas dar labiau paskatins mokinius domėtis poezija ir, galbūt,  įskiepys poreikį  rinktis literatūros kūrėjo kelią. Mokiniai nekantriai laukia kitų susitikimų bei kūrybinių veiklų su žymiais žmonėmis.