Pagrindinis puslapis Uncategorized Improvizacijų vakaras „M. K. Čiurlionio eskizai“

Improvizacijų vakaras „M. K. Čiurlionio eskizai“

www.voruta.lt

Čiurlionio namai, įsikūrę Vilniuje, kur 1907–1908 metais gyveno didysis Lietuvos menininkas M. K. Čiurlionis, tęsia renginių ciklą, skirtą Lietuvių dailės draugijos 110-osioms metinėms paminėti.
.

Kiekviename renginyje – vis kitas, dar niekada nepravertas langas į Čiurlionio kūrybą. Šį kartą, spalio 25 dieną, 18.00 val., Čiurlionio namuose įvyks improvizacijų vakaras „M. K. Čiurlionio eskizai“, kuriame muzikuos vieni ryškiausių jaunesniosios kartos Lietuvos džiazo pasaulio atstovų, universalūs ir modernūs muzikai, pianistas Dmitrij Golovanov ir saksofonininkas Jan Maksimowicz. Šie du atlikėjai klausytojams leis prisiliesti prie iki galo neišvystytų kompozitoriaus M. K. Čiurlionio muzikinių idėjų.
.
M. K. Čiurlionis, kaip nepaprasto kūrybingumo žmogus, savo nuotakai Sofijai yra prasitaręs, kad jo galvoje yra tiek kūrybinių sumanymų, kad net jei daugiau nei vieno naujo neatsiras, darbo užteks visam likusiam gyvenimui. Autorius, deja, negalėjo nujausti, kiek nedaug laiko jam likimas yra atseikėjęs, bet savo nuolat gimstančias idėjas visada stengdavosi užfiksuoti, kad vėliau grįžtų prie jų išvystymo. Šis labai impulsyvus, žaibiškas kūrybos būdas nulėmė, kad nemaža dalis M. K. Čiurlionio muzikinės kūrybos iki šiol lieka paribiuose – ne vieną dešimtį idėjų palikęs tik eskizinėje formoje, menininkas tarsi kviečia šiandienos kūrėjus pratęsti jo kompozicines mintis.
.

Spalio 25 dieną, 18.00 val. Čiurlionio namuose Vilniuje susirinkę klausytojai turės unikalią galimybę išklausyti iš Čiurlionio muzikinių eskizų, tarsi iš mažyčių grūdelių, gimstančias ir augančias muzikines kompozicijas, kurias atliks jaunosios kartos improvizacinės muzikos meistrai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektoriai, daugelio tarptautinių festivalių dalyviai Dmitrij Golovanov ir Jan Maksimowicz.

 .

Renginys nemokamas