Pagrindinis puslapis Uncategorized Iki pasimatymo, mūsų brangūs draugai

Iki pasimatymo, mūsų brangūs draugai

Vilniaus Žvėryno gimnazija dalyvauja Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Wine – an European asset“ („Vynas – Europos turtas“). 2014 m. balandžio 26 d. – gegužės 2 d. Vilniuje vyko baigiamasis projekto dalyvių susitikimas (projektas finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo (dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00063).
Daugiašalio projekto veiklą labia sėkmingai vykdė dar 8 šalys partnerės: Vokietija, Italija, Turkija, Ispanija, Graikija, Lenkija, Portugalija, Kroatija.
Vilniaus Žvėryno gimnazijos tarptautinio projekto dalyviams teko ypatingas vaidmuo – suorganizuoti baigiamąjį susitikimą ir šį svečių vizitą paversti neišdildomu. Tam ruoštis buvo pradėta gerokai iki projekto partnerių atvykimo į mūsų šalį. Regis, ir visa Lietuvos gamta padėjo mums: svečių nustebimui nebuvo galo, mat visą viešnagės savaitę mus lepino šilti vasariški orai.
Atvykusius svečius šiltai pasitiko Žvėryno gimnazijos direktorė D. Žiurienė, aktyvi projekto dalyvė,  mokiniai bei mokytojai. Tačiau bene labiausiai įsiminė Žvėryno gimnazijos folklorinio ansamblio „Dolija“, vadovaujamo mokytojos Vilijos Vaitkienės,  sveikinimas: dolijiečiai dainavo lietuvių liaudies sutartines, parodė bei apibūdino liaudies tradicinius muzikos instumentus, leido svečiams pabandyti jais pagroti, įsuko svečius į nuotaikingų lietuviškų šokių sūkurį.  Popiet vedėmės svečius į Valdovų rūmus; esame nuoširdžiai dėkingi   rūmų darbuotojoms, kurios ekskursiją pavertė tikra švente: mes šokome renesansinį šokį ir klausėmės renesansiniais instrumentais atliekamos gyvos muzikos. Galiausiai svečiams aprodėme Vilniaus senamiestį: projekto dalyviai aplankė Katedrą, Gedimino pilį, Universitetą, Prezidentūrą, Aušros vartus ir  Rotušės aikštę.
Antrą viešnagės dieną svečiams pristatėme susitikimo temą ir užduotis: filmuoti socialinę reklamą apie alkoholio vartojimo žalą. Drauge visų šalių dalyviai pristatė šios skaudžios problemos mastą savo šalyse. Mokiniai buvo suskirstyti į mišrias grupes ir gavo užduotį: per savaitę nufilmuoti reklamą. Na, o šios dienos edukacinis tikslas –Trakai ir salos pilis. Vaišinomės kibinais, aplankėme Trakų pilį, pasivaikščiojome  po pilies salą. Kupini įspūdžių grįžome į Vilnių.
Kitą rytą buvo numatyta aplankyti policijos komisariatą Birželio 23-osios g. : ekskursija  į policijos muziejų (policininko paskaita, praktiniai užsiėmimai). Šįsyk esame labai dėkingi  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Kęstučiui Lančinskui ir  Komunikacijos poskyrio vyriausiajam specialistui bei muziejaus vadovui Kęstučiui Bagdonui už  puikų priėmimą. Jų dėka supratome, kaip kovojama su nusikaltamumu, koks atsakingas ir reikalingas yra policininkų darbas.  Popiet buvo suorganizuota pažintinė ekskursija po Vilniaus senamiestį: mūsų mokiniai stovėjo tam tikrose senamiesčio vietose ir grupelėms mokinių bei mokytojų pasakojo miestą gaubiančias paslaptingas legendas, kuriose užšifruota daug svarbios informacijos apie miesto istoriją. Viena įdomiausių legendų yra Vilniaus įkūrimo istorija, kurioje kalbama apie pilies kertinio akmens padėjimą; taip pat garsi legenda yra apie Šventaragio slėnį, kur šiuo metu stovi Vilniaus arkikatedra bazilika; buvo papasakota ir  žinoma legenda apie Vilniaus gynybinę sieną bei Vilniaus Gedimino kalne miegančią kariuomenę. Daug legendų sklando apie Aušros Vartus. Kadangi legendose apie Vilnių esti užšifruota daug religinių, istoriografinių, valstybinių, tautinių bei socialinių reikšmių, nusprendėme, jog toks  susipažinimas su Lietuvos sostine ir jos istorija bus pats įsimintiniausias. Na, o mūsų mokiniai yra išties šaunūs: šiai užduočiai buvo pasirengę puikiai.
Mes visi be galo didžiuojamės savo kultūriniu paveldu, tad nusprendėme ir svečius supažindinti su senaisiais amatais ir duonos kepimo apeigomis. Tad vykome į Niūronių sodžiaus aukštaičių sodybas, kur svečiai ir buvo supažindinti su senąja žemdirbio buitimi bei ruginės duonos kepimo paslaptimis. Visiems labai patiko ir tikros kaimiškos vaišės, o savo rankomis suformuotas duonos kepaliukas, kurį kiekvienas dalyvis pasiėmė su savimi, primins šią puikią edukacinę programą. Nuo žemdirbiškos buities persikėlėme į didikų aplinką: aplankėme Taujėnų dvarą. Atkurta dvaro aplinka leido suprasti, kokia skirtinga buvusi Lietuva.
Savo svečius vedėme ir Vilniaus m. savivaldybę. Ir šios dienos įspūdžiai buvo įsimintini: projekto dalyviai buvo supažindinti su miesto valdymo struktūra, iš aukštai apžvelgė miesto panoramą. Gavo dovanėlių. O grįžę į gimnaziją mokiniai pristatė savo sukurtas reklamas: mes nuoširdžiai džiaugėmės savo mokinių ir svečių atsakingu požiūriu į paskirtą darbą: reklamos puikios, informatyvios, įsimintinos, rodančios neatitaisomą alkoholio žalą. Išrinkome geriausią darbą, o jo autoriai buvo padovanoti. Projekto partneriai liko sužavėti idėja  apžiūrėti mūsų gimnaziją, palyginti ją su savo šalies mokyklomis. Vakare visi norintieji lankėsi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, jie matė operą „Ernani“, o visų vilniečių pamėgtas karštas šokoladas sušildė ir sielą, ir kūną.
Viešnagė artėjo į pabaigą, bet vienas įsimintiniausių įspūdžių visų dar tik laukė – tai baigiamasis koncertas. Mūsų gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojos Orintos Bundonienės, surengė įspūdingą renginį: kiekvienos šalies atstovams buvo parengtas muzikinis numeris, prisimintos lankymosi kitose šalyse akimirkos, įteikti sertifikatai. Skambėjo dainos, liejosi smuiko melodijos, aidėjo susižavėjimo šūksniai ir šiltos padėkos. Po koncerto mokinių tėveliai paruošė skaniausių patiekalų stalą. Nuoširdžiai jiems dėkojame.
Vilniaus Žvėryno gimnazijos mokytojai, dalyvavę projekte (direktorė Daiva žiurienė, direktorės pavaduotoja Rima Simonaitienė, projekto vyr. koordinatorė Vaida Činčienė, koordinatorės Irena Januškevičiūtė, Orinta Bundonienė, dalyvės Inga Miliukaitė ir Odeta Jonikienė) reiškia labai didelę padėką mokinių tėveliams, be jų nuoširdaus rūpesčio baigiamasis susitikimas nebūtų buvęs toks įsimintinas ir sėkmingas. Dėkojame gimnazijos mokytojams, administracijai ir mokiniams, kurie pagelbėjo, kad susitikimas vyktų sklandžiai. Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už suorganizuotą šiltą susitikimą ir bendradarbiavimą.
Orinta BUNDONIENĖ, Vilniaus Žvėryno gimnazijos mokytoja, projekto „Vynas – Europos turtas“ koordinatorė