Pagrindinis puslapis Pasaulis Tremtis Iki „Misija Sibiras’16” atrankos pabaigos liko vos kelios dienos

Iki „Misija Sibiras’16” atrankos pabaigos liko vos kelios dienos

Vienas sėkmingiausių pilietiškumo projektų Lietuvoje – „Misija Sibiras” primena, kad šių metų dalyvio anketą galite pildyti iki gegužės 9 d. ir tapti išskirtinės ekspedicijos dalimi. 16-os dalyvių komandą liepos 17 d. leisis į dviejų savaičių ekspediciją Sibire ir prisidės prie istorijos išsaugojimo.

Projekto tikslas – pagerbti tremtinių atminimą, išlaikyti istoriją gyvą ir leisti prie jos prisiliesti visiems: tiek pačių ekspedicijų metu, tiek pristatymuose, kurie vyksta jau po ekspedicijų. Per dešimtmetį įvyko 14 ekspedicijų, sutvarkyta daugiau nei 100 kapinių, surengta per 1000 pristatymų, sukurti 9 dokumentiniai filmai, išleistas dešimtmečio fotografijų albumas.

„Misija Sibiras’15” ekspedicijos dalyvė ir dokumentinio filmo režisierė Julija Ciurupa kviečia visus išdrįsti sau mesti iššūkį ir nebijoti pildyti anketos: „Norintiems nieko nereikia patarti – jie jau nori tapti. Reikia kreiptis į tuos, kurie niekada nemanė, kad tai būtų įdomu, arba „eik tu, aš gyvenime nenueičiau“. Projekto pristatymuose visiems rodau savo pavyzdį: pažiūrėkit į mane, kiek aš sveriu, kokio aš esu ūgio ir kaip aš galiu panešti 15 kg kuprinę. Aš sugebėjau tai padaryti ir tikrai nezyziau ir nesiskundžiau.  Jeigu galiu aš, tai gali bet kas iš tų jaunų žmonių. O kodėl reikia? Prieš atsakant sau į šį klausimą, reikia pagalvoti, kad tavo gyvenimas gali pasikeisti, įgauti visai kitų spalvų, atrasti žmonių, apie kuriuos nė nebūtum pagalvojęs.“

Šiais metais projekto organizatoriai žada dar vieną nepakartojamą ir įspūdingą ekspediciją, tad jei norite tapti jos dalyviu, pats laikas pradėti pildyti anketą, nes registracijos pabaiga jau gegužės 9-tą dieną. Anketą rasite interneto svetainėje.

„Misija Sibiras“ projekto dalimi galima tapti ir skiriant jam savo paramą. Kiekvienas paaukotas euras būna panaudotas tikslingai, dalis sumos skiriama ekspedicijos įgyvendinimui, o kita dalis skirta projeto pristatymų organizavimui. Vien 2015-ųjų metų ekspedicijos dalyviai surengė daugiau nei 150 pristatymų. Būtent šių susitikimų metu projekto istorijos ir idėjos gali sklisti visoje Lietuvoje ir net už jos ribų. „Misija Sibiras“ organizatoriai kviečia prisidėti prie projekto ir skirti jam savo paramą portale www.aukok.lt.

Bernardinai.lt