Pagrindinis puslapis Uncategorized Ignalinos Dūkšto vidurinėje mokykloje viešėjo svečiai iš Europos

Ignalinos Dūkšto vidurinėje mokykloje viešėjo svečiai iš Europos

Ignalinos rajono Dūkšto vidurinė mokykla jau antrą kartą pasitinka svečius iš Europos: šių metų  vasario 23-26 dienomis mokykloje viešėjo Comenius projekto „Legendos suvienija mus“ partneriai iš Vokietijos ir Portugalijos (primename, kad projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas). Draugiška, linksmai nusiteikusi 16 žmonių grupė atkeliavo į Lietuvą po kelių dienų viešnagės Latvijoje, kur juos globojo tos šalies projekto partneriai.
Svečius pasitiko ir visos viešnagės metu lydėjo projekto koordinatorė Lenie Drūteikienė, biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė ir Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai: Žilvinas Puodžius,  Jurij Rybakov,  Sandra Damaškaitė,  Justinas Černiauskas,  Evelina Šakalytė,  Jurgita Mažalskytė,   Elvina Rukaitė ir  Rūta Šakalytė. Kiekvieną rytą mūsų  svečiai su juos lydinčiais Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniais ir mokytojais išvykdavo iš Ignalinos Sporto ir Pramogų centro, kuriame buvo apgyvendinti, į pažintines ekskursijas. Kadangi galimybė parodyti svečiams nuostabias Lietuvos vietas buvo labai trumpa, vos keletas dienų,  tai viešnagės programa buvo labai kruopščiai sudaryta, joje numatyta gana daug renginių. Svečiais ypač džiaugėsi jų nekantriai laukę Dūkšto vidurinės mokyklos mokiniai, kurie lydėdami draugus iš užsienio ir bendraudami su jais anglų kalba galėjo ne tik tobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, bet ir realiai pajausti kitašalių kultūrą.
Pirmą susitikimo rytą visi projekto dalyviai buvo šiltai priimti Ignalinos rajono savivaldybėje. Pažiūrėję filmą apie Ignalinos kraštą,  autobusu nuvažiavo aplankyti Ladakalnį,  Ginučius, paskui užsuko į Palūšę, apžiūrėjo medinę bažnyčią, vieną seniausių Lietuvoje. Restorane-kepykloje „Romnesa“ svečiai pirmą kartą gyvenime turėjo galimybę pabandyti kepti jiems egzotiškai atrodantį šakotį. Grįždami apsilankė Ignalinos krašto muziejuje.
Kita diena buvo paskirta aplankyti Lietuvos sostinės Vilniaus įdomias vietas. Kadangi projekto veikla susijusi su legendomis, o Dūkšto mokyklos mokiniai interpretavo Vilniaus įkūrimo legendą, susipažinimas su sostine prasidėjo nuo Gedimino pilies. Visus labai sužavėjo įspūdingas miesto grožis.
Paskutinė viešnagės diena buvo paskirta susipažinti su darbine aplinka Dūkšto vidurinėje mokykloje. Čia juos pasitiko mokyklos direktorė Julija Griškienė bei mokytoja Asta Urbanaitė su mokiniais. Svečiai turėjo daug ką ir pamatyti, ir nuveikti: buvo parengtas trumpas koncertas aktų salėje, kurio metu skambėjo ir tradicinės liaudies dainos, ir šiuolaikinės estradinės, svečiai apžiūrėjo mokyklos muziejų,  atsiliepimų knygoje įrašė savo palinkėjimus. Paskui jie buvo pavaišinti mokinių paruoštais tradiciniais lietuviškais užkandžiais, kurių paskanavę  turėjo ir padirbėti – jų laukė keturios „stotelės“: pirmoje svečiai buvo mokinami tradicinių šokių, antroje linksmai sportavo, trečioje matavosi lietuviškus tautinius rūbus ir, jais apsirengę, dalyvavo fotosesijoje, o ketvirtoje kūrė draugystės medį. Ta diena buvo pati linksmiausia, nes dirbdami kartu daug juokėsi ir net nepastebėjo, kaip praskriejo laikas. Vakare buvo suorganizuotas bendras atsisveikinimo vakarėlis ir diskoteka.
Svečių viešnage džiaugėmės ne tik mes – ir gamta lepino maloniu šiam metų laikui oru: visos dienos buvo saulėtos ir šiltos.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. Comenius paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Ignalinos r. Dūkšto vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Lietuvoje Lenie Drūteikienė.