Pagrindinis puslapis Pasaulis Įėjimas į Vatikano muziejus – tik su „žaliuoju pasu“

Įėjimas į Vatikano muziejus – tik su „žaliuoju pasu“

Įėjimas į Vatikano muziejus – tik su „žaliuoju pasu“

www.vaticannews.va

Nuo rugpjūčio 6 dienos į Vatikano muziejus galima patekti tik su vadinamuoju žaliuoju pasu – skaitmeniniu Europos Sąjungos arba analogišku COVID sertifikatu, liudijančiu, jog asmuo yra vakcinuotas arba pasveikęs nuo koronaviruso. Romoje ir visoje Italijoje nuo penktadienio COVID sertifikatas yra privalomas norint patekti į muziejus, konferencijas, koncertus, teatrą, kino sales ir kitas didesnes uždaras erdves.

Vatikano muziejų komunikate nurodoma, kad bilietus įsigiję, tačiau COVID sertifikato neturintys asmenys galės paprašyti kompensacijos. Ten pat primenama, kad galioja ankstesnės taisyklės – prievolė nešioti nosį ir burną dengiančią kaukę, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, riboti grupių dydį: į Vatikano sodus įleidžiamos grupės iki 20 asmenų, į Via Triumphalis nekropolį – iki 25 asmenų. Grupės iki 10 asmenų gali su gidu aplankyti erdves, kurios yra neprieinamos pagrindiniam lankytojų srautui – garsiuosius Bramantės laiptus, Kaukių kabinetą ir jame saugomas skulptūras, tarp kurių yra Johaną Volfgangą Gėtę sužavėjusi Ninfa, Mikalojaus koplyčią Apaštalinių rūmų šerdyje, išpuoštą Fra Angelico, katalikiškojo meno kūrėjų globėjo, freskomis.

Popiežių vasaros rezidencijos Kastelgandolfe lankytojos

Visą rugpjūčio mėnesį, išskyrus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) savaitgalį, lankytojams bus atviri Romos apylinkėse esantys Kastelgandolfo popiežiškieji rūmai ir jų sodai. Juos bus galima lankyti rytinėmis valandomis, o kai kuriomis dienomis – ir popietinėmis. Rugsėjo ir spalio mėnesį šios erdvės bus atviros tik savaitgaliais. (RK / Vatican News)