Pagrindinis puslapis Pasaulis Išeivija Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 7 lietuviai ir jų artimieji

Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 7 lietuviai ir jų artimieji

Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 7 lietuviai ir jų artimieji

www.voruta.lt

Rugpjūčio 20 dieną, iš Venesuelos į Vilnių atskrido 7 Lietuvos piliečiai, lietuvių kilmės asmenys bei jų šeimos nariai. Tai jau šeštas perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 35 asmenys.

Atvykusius lietuvius ir jų šeimų narius Vilniuje pasitiko Pabėgėlių centro atstovai, kurie pasirūpino atvykusiųjų laikinu apgyvendinimu ir karantinavimu. Vėliau perkeltiems asmenims bus skiriamos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, teikiama pagalba vaikų ugdymui bei lietuvių kalbos mokymuisi, padedama darbo paieškose ir teikiama kita pagalba integruojantis Lietuvos visuomenėje.

Venesueloje siaučiant politinei ir ekonominei krizei, kurią dar labiau pagilino pasaulinė ekstremalioji visuomenės sveikatos situacija, net elementarių poreikių, kaip saugumas, maistas ir sveikatos priežiūra, užtikrinimas tapo dideliu iššūkiu. Lietuvos piliečiai ir jų artimieji dėkingi Lietuvai už galimybę susikurti naują gyvenimą savo tėvų ir senelių gimtinėje.

Šiuo metu Lietuvos ambasada Madride bendrauja su daugiau kaip 80 asmenų, kurie turi perkeliamojo asmens statusą ir siekia persikelti į Lietuvą. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

Prašymus dėl perkeliamo asmens statuso suteikimo galima pateikti Lietuvos ambasadai Ispanijoje iki 2021 metų spalio 1 dienos.