Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja Ukrainos valstybės siunčiamų 15 vaikų ir dviejų mokytojų iš Donecko ir Luhansko sričių mokymą ir apgyvendinimą Lietuvoje. Pirmieji septyni vaikai vakar vėlyvą popietę jau atvyko į Lietuvą. Iki rugsėjo 1-osios jie gyvens ir mokysis Vilniaus lietuvių namuose.
Visi jie yra iš daugiavaikių šeimų, kurios per karą neteko namų, – jie buvo sugriauti. Penkiolika ukrainiečių vaikų sudarys atskirą klasę, jie bus mokomi rusų kalba, kaip mokėsi ir gimtojoje Ukrainoje. Kartu su jais atvyko ir ukrainiečių kalbos mokytoja, mokysianti šios kalbos. Likusieji aštuoni vaikai į Lietuvą atvyks šiek tiek vėliau. Visus 15 vaikų, kurie mokysis ir gyvens Lietuvoje, atrinko patys ukrainiečiai.
Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, tai mūsų palaikymo, paramos Ukrainai, nors ir nedidelis, bet konkretus gestas ir pagalba karo nuskriaustiems vaikams. Lietuvoje jiems bus sudarytos sąlygos
atsigauti po patirtų išbandymų, mokytis, siekti savo svajonių išsipildymo.
„Mokiniai pradės mokytis jau nuo pirmadienio. Mokinius mokys mūsų mokytojai, atvykusieji vaikai pageidavo pramokti ir lietuvių kalbos, tad jiems bus suteikta tokia galimybė. Jie ne tik mokysis, – organizuosime ekskursijas po Lietuvą, kviesime į bendrus renginius“, – sako Vilniaus lietuvių namų direktorius Gintautas Rudzinskas.
Taip pat skaitykite
Atvykusieji mokiniai ir mokytojai iš pradžių norėtų apsiprasti naujoje aplinkoje. Todėl maloniai prašytume žurnalistų šioje situacijoje elgtis supratingai ir atjaučiančiai. Susitikimą su žiniasklaidos atstovais ukrainiečius priėmusioje mokykloje – Vilniaus lietuvių namuose (Dzūkų g. 43, Vilnius) – numatoma surengti po pusantros savaitės, kai į Lietuvą atvyks visi vaikai.
Nutarimą dėl humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai Švietimo ir mokslo ministerija spalio pradžioje skubos tvarka buvo pateikusi svarstyti Vyriausybei. Vyriausybė iš rezervo skyrė 330 000 litų, kad šie vaikai galėtų mokytis ir gyventi Lietuvoje. Lėšos bus naudojamos vaikams mokyti, prižiūrėti, jų apgyvendinimo, maitinimo, komunalinėms ir kitoms paslaugoms (sveikatos draudimo, mokymo priemonių įsigijimo, vasaros poilsio organizavimo) ir kt. išlaidoms padengti.
Dėl pagalbos vaikams, nukentėjusiems nuo neramumų Rytų Ukrainoje, į Vyriausybę, Užsienio reikalų ir Švietimo ir mokslo ministeriją kreipėsi Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas. Švietimo ir mokslo ministerija, kartu Užsienio reikalų ministerija išnagrinėjusi prašymą, surado galimybę prašomai pagalbai organizuoti.
Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
www.threadsforteens.org nuotr.