Pagrindinis puslapis Lietuva Į Lietuvą atvyksta NATO Kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupė

Į Lietuvą atvyksta NATO Kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupė

Į Lietuvą atvyksta NATO Kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupė

www.voruta.lt

Rugpjūčio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo Šiaurės Atlanto tarybos posėdyje, kuriame priimtas sprendimas atsiųsti į Lietuvą NATO Kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupę (angl. NATO Counter Hybrid Support Team).

Lietuva oficialiai pateikė prašymą aktyvuoti NATO paramos grupę po to, kai susidūrė su Aliaksandro Lukašenkos režimo hibridine ataka, kurios metu organizuojama neteisėta migracija iš trečiųjų šalių, pasitelkus dezinformaciją, propagandą ir politinį šantažą.

„Būkime atviri, situacija su kuria susiduria Lietuva nėra migracijos krizė. Tai – gerai organizuota, cinizmu persmelkta, hibridinė operacija, kurią A. Lukašenka įgyvendina, kerštaudamas už principingą Lietuvos paramą baltarusiams, kovojantiems už savo šalies demokratinę ateitį“, – teigė ministras G. Landsbergis, kreipdamasis į NATO valstybių ambasadorius. G. Landsbergis taip pat padėkojo sąjungininkams už išreikštą politinį palaikymą, solidarumą ir praktinę paramą, Lietuvai tvarkantis su beprecedenčiais migracijos srautais per Baltarusijos sieną.

NATO Kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupė turėtų atvykti į Lietuvą artimiausiu metu. NATO ekspertai analizuos galimus hibridinės kampanijos scenarijus, esamas ir potencialias rizikas, teiks siūlymus dėl strateginės komunikacijos ir pasirengimo galimiems incidentams.

Pastaraisiais mėnesiais per sieną su Baltarusija į Lietuvą neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. žmonių.