Holodomoro – 1932–1933 metais sovietų režimo Ukrainoje sukelto bado – aukų paminėjimas

Holodomoro – 1932–1933 metais sovietų režimo Ukrainoje sukelto bado – aukų paminėjimas

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Ukrainos ambasada Lietuvoje kviečia dalyvauti renginyje, skirtame 1932–1933 m. Holodomoro Ukrainoje 90-osioms metinėms paminėti.

MINĖJIMO PROGRAMA

2022 m. lapkričio 25 d.(penktadienį) 14 val. –  LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus konferencijų salėje vyks paskaita

 

CHERSONAS KALBA: Ukrainiečių realybė Pietų Ukrainoje: nepalaužiamumo ištakos, meilė laisvei ir pasipriešinimas.

Paskaitos-diskusijos akcentas: mito „Pietų Ukraina – Rusijos istorinės žemės“ dekonstravimas.

(Paskaita ir diskusija vyks ukrainiečių k. su vertimu į lietuvių k.).

Lektorės: SVITLANA BILIAJEVA – istorijos mokslų daktarė, Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Archeologijos instituto Krymo ir šiaurės vakarų Juodosios jūros regiono archeologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja; Umano valstybinio pedagoginio universiteto Pasaulio istorijos ir mokymo metodų katedros profesorė.

NATALYA BIMBIRAYTE –  Žmogaus teisių aktyvistė, pilietinės visuomenės lyderė, socialinių projektų autorė ir vadovė, Chersono miesto nevyriausybinės organizacijos „Kultūros centras Ukraina–Lietuva“ ir „Lietuvos lietuvių bendruomenės“ valdybos pirmininkė.

Susitikimas su viešniomis iš Ukrainos rengiamas bendradarbiaujant LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojams ir VšĮ „Parama Pietų Ukrainai“.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus kartu su Ukrainos Holodomoro muziejumi parengė parodą

NEPASMERKTAS UKRAINIEČIŲ GENOCIDAS KARTOJASI KARTOJASI KARTOJASI.

 

Paroda visuomenei bus pristatyta 2022 m. lapkričio 25 d. (penktadienį) 16 val. Vilniuje, Aukų g. 2A. Taip pat pagerbsime 1921–1923 m., 1946–1947 m. Holodomoro aukų atminimą ir uždegsime  atminimo žvakę.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.