Pagrindinis puslapis Europa Herkaus Kunčiaus romano lenkų kalba „Lietuvis Vilniuje“ ištrauka didžiausiame Lenkijos dienraštyje „Gazeta Wyborcza“

Herkaus Kunčiaus romano lenkų kalba „Lietuvis Vilniuje“ ištrauka didžiausiame Lenkijos dienraštyje „Gazeta Wyborcza“

Didžiausio Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ savaitgalio numeryje pasirodė šiais metais lenkų kalba išleisto lietuvių rašytojo, dramaturgo ir eseisto Herkaus Kunčiaus romano „Litwin w Wilnie“ (Lietuvis Vilniuje“) ištrauka. Šalia jos taip pat skelbiama informacija apie susitikimą su Herkumi Kunčiumi ir knygos pristatymą rugsėjo 4 d. Gdanske.

Didžiulę, nes net dviejuose dienraščio puslapiuose spausdinamą romano „Litwin w Wilnie“, ištrauką lydi žymaus lenkų rašytojo Krzysztofo Vargos entuziastinga recenzija „Vilniaus Ulisas“, kuri baigiasi žodžiais: „Prieš metus vieno lenkų futbolo klubo, žaidusio su Vilniaus „Žalgiriu“, sirgaliai išskleidė didžiulį plakatą: „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“. Kadangi lietuviai nesuprato lenkiško užrašo, tai jo ir nepaklausė, o kadangi nepaklausė, tai gerokai įspyrė į subines po stadioną lakstantiems lenkų ponams, tuo pačiu išspirdami juos ir iš Europos lygos. Lenkų sirgalių problema buvo džiaugsmingai visada juos nuteikiantis istorijos nežinojimas, o už istorijos nežinojimą visada reikia mokėti. Taigi jeigu žiaurus likimas lenkų komandą ir vėl suvestų su Vilniaus „Žalgiriu“, tai prieš susitikimą siūlau visiems būtinai perskaityti Kunčiaus romaną. Todėl, kad aš, tiesa, nors ir ne sirgalius, bet rašytojas, jau atsiklaupiau ir klūpau prieš Herkų Kunčių ant kelių“.

Herkaus Kunčiaus romano ištrauka pasirodė rubrikoje „Adam Michnik poleca“, t.y. „Adam Michnik (vyriausias dienraščio redaktorius) siūlo“.

Šį pirmadienį knygos recenziją žurnale „Nowa Europa Wschodnia“ taip pat išspausdino ir publicistas Piotr Kępinski.

Knygą, kuri jau buvo pristatyta Vroclave ir Poznanėje, išleido Vroclavo leidykla „Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jezioranskiego“. Lietuvių rašytojo romaną į lenkų kalbą vertė Varšuvos universiteto Baltistikos katedros absolventas Michal Piątkowski.

Daugiau informacijos rasite čia:

http://angelus.com.pl/2014/07/kepinski-o-kunciusie-w-gazecie-wyborczej/
http://angelus.com.pl/tag/kepinski/
http://wyborcza.pl/magazyn/1,140258,16547582,Adam_Michnik_poleca__Litwin_w_Wilnie.html

Rasa Rimickaitė
LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje

eastwestinfo.eu nuotr.