Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“

„Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“

Turgelių vidurinės mokyklos pradinių klasių vyr. mokytojos Jovita STRIUKIENĖ ir Donata BARTASEVIČIENĖ

Ei, iš pašalių visi
Ir apsiavę, ir basi….
Kai išgirsit smagią dainą,
Tuoj visi į mugę einat!
Čia pėsti, raiti, važiuoti
Kviečiami pasisvečiuoti.

Ankstų 2013 m. kovo 1-osios rytą į Turgelių vidurinę mokyklą sugužėjo maži ir dideli, seni ir jauni, kas pirkti, kas parduoti, kas šokti ar dainuoti.

Ketvirtus metus vykstanti Kaziuko mugė kūrybingų mokytojų dėka išaugo į gražią ir didelę šventę.

Mokyklos direktorė Aušra Voverienė pasveikino visus susirinkusius į Kaziuko mugę. Į nuotaikingą pavasario šventę atvyko Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, vyriausioji specialistė Liudmila Petrauskienė, vyresnioji specialistė Jolita Kutkaitytė. Taip pat „Vilnijos“ draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, Seimo nario Algirdo Patacko padėjėja Nijolė Balčiūnienė, mokyklos įkūrėjas Arūnas Eigirdas, Čingų fondo pirmininkas Jonas Endriukaitis, Turgelių laisvalaikio salės direktorė Danuta Michailovskaja, Turgelių seniūnijos socialinė darbuotoja Žana Rodevičienė.

Mokyklos sporto salėje stalai buvo pilni tradicinių šios šventės gaminių: kepinių, rankdarbių, suvenyrų. O už stalų – jų pardavėjai: Turgelių vidurinės mokyklos, Juodšilių „Šilo“gimnazijos, Riešės gimnazijos, Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Virš pardavėjų kabojo viliojanti reklama: „Ateikite, derėkitės ir turėkite!”

Susirinkusieji galėjo pasmaguriauti šviežiai kepamais vafliais ir gurkšnoti gardžią arbatą.

Į Kaziuko mugę atvyko šventės partneriai Dieveniškių verslo ir technologijų mokyklos mokytojai ir mokiniai. Jie pristatė įvairius amatus. Mokė pinti iš vytelių, kepti meduolius, gaminti interjero detales iš buitinių atliekų. Būsimosios kirpėjos visiems norintiems modeliavo šukuosenas.

Turgelių vidurinės mokyklos ikimokyklinės grupės auklėtinės prosenelė Ana Kozlovskaja mokė rišti verbas, derinti spalvas, komponuoti džiovintus augalus.

Technologijų vyresnysis mokytojas Aurimas Lingė su savo mokiniais įrengė medžio apdirbimo dirbtuvėles.

Šios šventės dalyviai susipažino su tradiciniais lietuvių amatais, suko smagius lietuvių liaudies ratelius, dainavo dainas. Džiaugėsi atradę naujų draugų, įsigiję mielų rankdarbių.

Už pagalbą rengiant šventę dėkojame „Vilnijos“ draugijai ir Čingų fondui.

Ačiū visiems, kad nepasididžiavote ir į Turgelius atvažiavote!

Voruta. – 2013, kov. 16, nr. 6 (770), p. 15.