Pagrindinis puslapis Sena Voruta Gudų kultūros draugijos pirmininkui Fiodorui Niunkai – 80!

Gudų kultūros draugijos pirmininkui Fiodorui Niunkai – 80!

2008 m. balandžio 6-ąją Gudų kultūros draugijos Lietuvoje pirmininkui, Baltarusijos Liaudies Respublikos prezidiumo nariui Fiodorui Niunkai sukako 80 metų.

Jau du dešimtmečius jis vadovauja Lietuvos baltarusių bendruomenei, jo entuziazmo ir atsidavimo Baltarusijai dėka šiandien Lietuvoje žinoma apie baltarusius bei jų problemas.

Pagerbti jubiliato ir kartu su juo pasidžiaugti susirinko apie šimtas žmonių.

Fiodoras Niunka gerai žinomas ne tik tarp baltarusių, bet ir tarp lietuvių. Jubiliejaus proga sveikinimų jis sulaukė iš Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo, Seimo Pirmininko Česlovo Juršėno, iš kitų Lietuvos institucijų.

Ypač jaudinantis ir malonus buvo momentas, kai jo pasveikinti atvyko europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis, europarlamentarė Laima Andrikienė. Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas jubiliatą apdovanojo aukso medaliu.

F. Niunką pasveikinti atvyko svečių iš įvairių kraštų.
 
Tarp jų – akademikai Radimas Goreckis ir Anatolijus Grickevičius, rašytojai Volga Ipatova ir Genadis Buravkinas, Tarptautinio susivienijimo „Backauščyna“ („Tėvynė“) pirmininkė Alena Makovskaja, Baltarusių kalbos draugijos pirmininkas dr. Alegas Trusovas, Baltarusijos liaudies fronto pirmininkas Leonas Barščevskis, uždaryto baltarusių licėjaus direktorius Uladimiras Kolosas, prof. Jurijus Bandaževskis, iš Prahos atvyko Jurijus Stankevičius, iš Balstogės – baltarusių laikraščio „Niva“ redaktorius Jaugenas Vappa ir daugelis kitų garbių žmonių.

Jubiliejaus proga pasveikino ir Baltarusijos Liaudies Respublikos prezidentas Ivonka Survila.

Voruta. – 2008, bal. 26, nr. 8 (650), p. 1, 15.