Gudų kultūros draugija Lietuvoje – LR Seime

Gudų kultūros draugija Lietuvoje – LR Seime

Aleksandras Adamkovičius, Gudų kultūros draugijos pirmininkas, www.voruta.lt

LR Seime birželio 29 d. vyko Seimo laikinosios grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininko Žygimanto Pavilionio susitikimas su Gudų kultūros draugija Lietuvoje, kurijoje dalyvavo aktyvesni draugijos nariai.

Susitikimo metu buvo kalbama apie karą Ukrainoje, apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir ES, apie de fakto okupuotą Baltarusiją. Dabar Baltarusijoje laisvė yra pavojuje, kaip ir demokratija. Ir dar vienas blogas dalykas – Baltarusija tapo vienu iš agresorių prieš Ukrainą. Iš Baltarusijos teritorijos skrenda raketos į kaimyninę šalį. Ir ar Lukašenka pradės karą prieš Ukrainą ar ne,  yra tik laiko klausimas.

Ką gali daryti ir padaryti patys baltarusiai? Jie dabar turi pareigą ne tik apginti save ir savo šalį, bet ir sustabdyti agresiją prieš Ukrainą iš savo teritorijos.

Gudų kultūros draugijos pirmininkas Aleksandras Adamkovičius ir Seimo laikinosios grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas Žygimantas Pavilionis

Kaip pasakė  Seimo narys, dabar visiems aišku, kad mūsų pergalė yra mūsų rankose – kada nugalėsime Putiną, tada ir atsiras galimybė išsilaisvinti  ir Baltarusijai. Todėl dabar mes turime panaudoti visas jėgas, kad sutabdytume Putiną. Baltarusiams pati geriausia galimybė įstoti į Kalinausko batalioną, kariaujantį Ukrainoje.

Bus laisva Ukraina,  bus laisva ir Baltarusija. Ir pabaigoje Žygimantas Pavilionis pabrėžė, kad, jo manymu, Baltarusija gali tapti Izraeliu, o jei nepasinaudos ta proga,  tai galutiniai „ištirps“ Rusijoje. Todėl pasirinkimą turi padaryti patys baltarusiai. Ateis laikas ir baltarusiai vėl bus Europoje.

Dzmitrijaus Karačiūno ir Hannos Rusinavos nuotr.