Pagrindinis puslapis Sena Voruta Grįš prie lenkiškų pavardžių klausimo

Grįš prie lenkiškų pavardžių klausimo

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lenkijos prezidento kvietimu trečiadienį (2009 m. lapkričio 11 d.) dalyvaus Lenkijos nacionalinės šventės minėjimo iškilmėse.
 
Kaip praneša Lenkijos Prezidentūra, Nepriklausomybės dienos 91–ųjų metinių iškilmių ceremonijoje Varšuvos Pilsudskio aikštėje D. Grybauskaitė pasakys kalbą lenkų kalba. Po iškilmių numatyti abiejų prezidentų darbiniai pietūs.
 
Lenkijos prezidentūra savo pranešimuose pabrėžia, kad Lietuvos vadovės vizitas tokią dieną reiškia norą tęsti strateginę Lietuvos ir Lenkijos partnerystę.
 
Pats Lenkijos prezidentas pirmadienį (lapkričio 9 d.) spaudai pakartojo ne kartą jo pareikštą įsitikinimą, kad glaudus Lietuvos ir Lenkijos politinis bendradarbiavimas labai sustiprina abiejų šalių poziciją Europos Sąjungoje.
 
„Ne vienas projektas, kurį įgyvendinome kartu su prezidentu Valdu Adamkumi vyko daug sklandžiau, todėl, kad juos realizavo dvi valstybės, nors ir ne vienodo dydžio“, – pabrėžė Lechas Kaczynskis, pridurdamas, kad šia prasme savo nuomonės nekeičia.
 
Tai jis kalbėjo komentuodamas spaudai Lietuvos Konstitucinio Teismo sprendimą dėl nelietuviškų pavardžių rašymo, kurį pavadino labai jauno patriotizmo apraiška.
 
L. Kaczynskis sakė, kad nėra patenkintas šiuo sprendimu, ir pažymėjo, kad su V. Adamkumi „šiame kelyje buvo pasieka didelė pažanga“.
 
Pranešimuose spaudai pažymima, kad lenkų tautinės mažumos reikalai ir pavardžių rašyba bus vienas iš tų klausimų, kuriuos norima aptarti su D. Grybauskaite.
„Lietuvos radijas“ 
 
 
Nuotraukoje: LR prezidentė D. Grybauskaitė