Pagrindinis puslapis Lietuva Gripas diagnozuotas visoje Lietuvoje, išskyrus Utenos apskritį

Gripas diagnozuotas visoje Lietuvoje, išskyrus Utenos apskritį

Gripas diagnozuotas visoje Lietuvoje, išskyrus Utenos apskritį

www.voruta.lt

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę sergančiųjų gripu skaičius sumažėjo, tačiau ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – išaugo.

NVSC duomenimis, Lietuvoje per praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 94,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę (sausio 24–30 d.) – 93 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Sausio 31 d. – vasario 6 d. daugiausia sergančiųjų buvo užregistruota Šiaulių apskrityje, mažiausia – Vilniaus apskrityje.

Lietuvoje 5-ą šių metų savaitę diagnozuoti 77 gripo atvejai, 4-ą šių metų savaitę gripas nustatytas 94 asmenims.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo ligoninėse gulėjo devyni asmenys (visi priklausė 2–17 metų amžiaus grupei).

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:

NVSC specialistai rekomenduoja kruopščiai laikytis asmens higienos

Čiaudint ir kosint būtina užsidengti nosį ir burną bei naudoti vienkartines nosinaites arba rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms). Panaudotas nosinaites reikia nedelsiant išmesti. Patariama kuo dažniau plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių). Taip pat labai svarbu stengtis neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos. Rekomenduojama dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, o susirgus – kreiptis į savo šeimos gydytoją.

NVSC informacija