Pagrindinis puslapis Uncategorized Gražiausios 2016 m. knygos vaikams ir jaunimui „Laimė yra lapė“ kūrėjos Matuizose

Gražiausios 2016 m. knygos vaikams ir jaunimui „Laimė yra lapė“ kūrėjos Matuizose

Vidutė STADALNYKIENĖ, Matuizų bibliotekos bibliotekininkė, www.voruta.lt

Visą naktį siautusi pūga neužpustė kelio Į Matuizas. Sausio 17dieną Matuizų bibliotekos skaitytojai susitiko su “Laimė yra lapė“ kūrėjomis: rašytoja Evelina Daciūte ir dailininke Aušra Kiudulaite. LAIMĖ YRA LAPĖ – gražiausia 2016 m. knyga vaikams ir jaunimui. Istorija apie berniuko ir lapės draugystę, apie tai, kas svarbu kiekvienam – dideliam ir mažam. Apie laimę. Vienam laimė buvo saldainiai, tada kitam bulvytės fri, trečiam dar kas nors skanaus.

Kiti atsakymai buvo: šeima, mažas brolis; bendrauti su Matuizų bibliotekos skaitytojais, dar kitiems – iškritęs sniegas. Vaikai klausėsi knygos „Laimė yra laimė“ atsiradimo istorijų, uždavė klausimus. Rašytoja Evelina Daciūtė dalijosi mintimis: „Verta pasidovanoti tą – ypatingiausiąją dovaną… Padovanoti kažkam save ir priimti kitą. Tai ir yra laimė, o ji visokia, o ji – oranžinės spalvos kaip apvalus oranžinis apelsinas, morkų pyragas, auksinė žuvelė, moliūgų uogienė, šermukšniai rudenį. Taip sako E. Daciūtės herojė lapė. Kodėl? Galbūt visi šie dalykai įprasmina esatį ne vienam. Apelsinas – iš skiltelių, kad jomis būtų dalijamasi, morkų pyragas – kažko keptas kažkam, valgomas drauge su kažkuo, auksinė žuvelė – galbūt geriausias draugas, kuri be tavęs savo apskritame akvariume būtų vieniša, ji laukia draugo, moliūgų uogienė – vėlgi virta kažkam, galvojant apie kitą, kuriam bus gera, o šermukšniai – visados valgomi ne vieno, bent jau drauge su paukščiais.”

Kurį laiką rašytoja Evelina Daciūtė gyvenusi Kinijoje, o sugrįžusi į Lietuvą, džiugina mažuosius skaitytojus knygomis: “Meškių istorijos. Svajonių sodas“, “Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, “Meškių istorijos. Meškiai eina į mokyklą“ ir kt. Įsigijusiems knygeles knygų kūrėjos mielai dalijo autografus su palinkėjimais vaikams. Pati didžiausia laimė rašytojams turėti vaikus klausytojus.