Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Graži lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ tradicija

Graži lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ tradicija

Tapo gražia tradicija, kad Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ sukviečia Pietryčių Lietuvos mokyklų pedagogus į šventę, kurioje prasmingai paminima Tarptautinė mokytojų diena, o geriausiai dirbantiems šio regiono mokytojams įteikiami apdovanojimai.

Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pastangomis Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse arba, pasak draugijos pirmininko Algimanto Masaičio, šventės šurmuliui mokyklose jau nurimus, mokytojai šia proga 2010 m. lankėsi Marijampolio Švietimo raidos muziejuje, 2011 m. keliavo ant Rambyno kalno, 2012 m aplankė Europos parką, 2013 m. – Lietuvos etnokosmologijos muziejų.

Šiemet neįprastai šiltą ir saulėtą spalio 10-osios dieną Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ pasidžiaugti nuveiktais darbais pakvietė į Medininkus. Vietovę, kuri įprasmina tiek Lietuvos senąją istoriją, tiek skaudžią Lietuvos istoriją po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais.

Šventės pradžioje svečiai ir organizatoriai aplankė Medininkų memorialą, liudijantį apie 1991 liepos 31-ąją šioje vietoje įvykusią tragediją, ir pagerbė žuvusiųjų pasienio darbuotojų, kurie tapo savotišku kovų už Nepriklausomybės įtvirtinimą simboliu, atminimą, padėdami gėlių ir uždegdami žvakutes.

Vėliau laukė įdomi ekskursija po Medininkų pilį. Šventės dalyvius sudomino keturiose salėse įrengtos ekspozicijos bei įdomus gidės pasakojimas, akį džiugino ne tik skoninga ekspozicijų salių aplinka, bet ir Medininkų apylinkės vaizdai, pamatyti iš apžvalgos aikštelės, įrengtos viršuje.

Medininkų pilies reprezentacinėje salėje Tarptautinės mokytojų dienos proga geriausiems Pietryčių Lietuvos mokyklų pedagogams iškilmingai buvo įteikti apdovanojimai. Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ Metų mokytojo nominacija skirta Juodšilių Šilo gimnazijos direktorei Rasai Agintienei, daugeliui mokytojų įteikti Švietimo ir mokslo ministro Padėkos raštai.

Visus šventės dalyvius Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, ragino pasižadėti, jog jie sugrįš į Medininkus kartu su savo mokiniais, kad šie galėtų prisiliesti prie Lietuvos istorijos.

Belieka tikėtis, kad Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ organizuojamos Tarptautinės mokytojų dienos šventės, kuomet aplankomos reikšmingos Lietuvos istorijai vietos, muziejai, gyvuos dar daug metų.

Esmiralda Verikienė, Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Klaudijaus Driskiaus nuotr.