Pagrindinis puslapis Europa Seinų - Punsko kraštas Gineso rekordas, arba kaip puošėme bažnyčią?

Gineso rekordas, arba kaip puošėme bažnyčią?

Nėra tikslių duomenų, kada pradėta puošti Punsko bažnyčią. Iš rašytinių šaltinių žinome, kad kai Punsko parapiją vizitavo vyskupas Antanas Baranauskas, punskiečiai jį pasitiko prie vartų, papuoštų ąžuolo vainikais.

Yra informacijų, kad punskiečiai panašiai sutikdavo ir kitus į Punsko parapiją atvykstančius vyskupus ar šiaip garbius žmones – pasauliečius.

Mūsų krašto etnografė, Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė Aldona Vaicekauskienė ir tikybos mokytoja Teresė Uzdilaitė tikina, kad šiais metais Punsko bažnyčios puošimas buvęs išskirtinis. Vainikų, nupintų iš mūsų krašte berlynu vadinamo augalo šakelių, buvo labai, labai daug.

„Jeigu sudėtume visus vainikus į vieną, tai būtų Gineso rekordas, nes tų vainikų buvo ne keliolika metrų, o, ko gero, keli kilometrai“, – sakė A. Vaicekauskienė.

Punsko bažnyčia galbūt yra vienintelė pasaulyje, puošiama tokio ilgio vainikais, įvairiomis gėlėmis ir kitais žalumynais. Lenkijos ir Lietuvos turistai, kurie lankosi pas mus, vieningai teigia, kad jų parapijose bažnyčios taip nėra puošiamos.

Taigi mūsų bažnyčios papuošimu galime didžiuotis.

Kad Punsko bažnyčia per Žolinę atrodė labai įspūdingai, turėtume padėkoti daugeliui žmonių. Jiems skiriame šį mūsų vaizdo reportažą.

Apie Punsko bažnyčios puošimą prieš Žolinės atlaidus pasakojo etnografė Aldona Vaicekauskienė ir tikybos mokytoja Teresė Uzdilaitė.

Vaizdo įrašas: http://punskas.pl/?p=22198

www.punskas.lt

 

______________________________

Gėlės, gėlių puokštės ir vainikai jau nuo seno buvo ir liko lietuvių mėgstamiausiu puošybos elementu, tinkančiu kiekvienai progai. Tai įrodo ši bažnyčia – visada papuošta ir vienintelė tokia pasaulyje. Gėlės sukuria neįtikėtiną atmosferą ir kiekvienas, apsilankęs Punsko bažnyčioje, šio pakilumo parsineša į namus bei skleidžia kitiems. Būtent tokia ir yra gėlių paskirtis.

PR