Pagrindinis puslapis Sena Voruta Gimtąjį žodį branginti…

Gimtąjį žodį branginti…

Tokias tradicijas kasmet puoselėja ir tęsia Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai. Tai atspindėjo ir paskutinę kovo savaitę įvykę renginiai.
Mokyklos fojė, mokytojai Ž. Garlienei padedant, buvo surengta mokinių kūrybinių darbų – rašinių, miniatiūrų, eilėraščių paroda. 5b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos M. Šamšūrienės, parengė projektą „Kalba gimtoji“, kuriame apžvelgė lietuvių kalbos kelią, akcentavo pirmosios lietuviškos knygos svarbą, išjuokė kalbos darkytojus, skatino gražiai ir taisyklingai kalbėti.
Įdomus buvo susitikimas su rašytoju V. Račicku. Jam pasirengti padėjo mokytoja R. Šidlauskienė, skaityklos vedėja E. Baublienė ir bibliotekos vedėja G. Ciukšienė. Mokinės S. Dragūnaitė (2a kl.) ir V. Beresnevičiūtė (2d kl.) paskaitė ištraukų iš rašytojo knygų. O pats rašytojas papasakojo apie savo vaikystę, mokslo metus, kūrybą, perskaitė ištraukų iš naujausių savo kūrinių.
Įvairių klasių mokinių grupė su mokytojomis V. Petkevičiene, R. Grigoniene, A. Asinauskiene Vilniuje žiūrėjo J. Vaitkaus režisuotą spektaklį „Ivona, Burgundo kunigaikštytė“.
Vyko ir raštingiausio 5 ir 10 klasės mokinio konkursai, juos organizavo mokytoja V. Vaiškūnienė. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais.
Lietuvių kalbos savaitė pasibaigė konferencija „Kultūrinis ir meninis ugdymas šiuolaikinėje mokykloje“, kurioje buvo aptarti aktualūs lietuvių kalbos dėstymo klausimai, renginių efektyvumas, požiūris į knygą ir skaitymo skatinimo būdai.
Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija