Pagrindinis puslapis Lietuva Giedraičiuose bus paminėtos pergalingų mūšių prieš lenkų okupantus 95-osios metinės

Giedraičiuose bus paminėtos pergalingų mūšių prieš lenkų okupantus 95-osios metinės

Paminklas Devintojo pėstininkų pulko kariams žuvusiems ties Giedraičiais kovoje su lenkų okupantais | Alaks.lt, J. Vaiškūno nuotr.

www.alkas.lt

Lapkričio 20 d. Giedraičių miestelyje (Molėtų r.) įvyks Lietuvos kariuomenės ir mūšio ties Giedraičiais ir Širvintomis 95-ųjų metinių minėjimas.

8 val. Giedraičių gimnazijoje prasidės žygio dainos ir rikiuotės konkursas. Gimnazijos bendruomenė žygiuos prie demarkacinės linijos Kraujalaidžių kaime.

13 val. Prie Nepriklausomybės paminklo bus pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

13.30 val. Bendruomenės salėje Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijoje gimnazistai atliks literatūrinę–muzikinę kompoziciją „Lietuvos vyrai į vainą jojo“. Koncertuos Giedraičių krašto folkloro grupė „Giedra“.

Šiemet sukanka 95 metai kai 1920-ųjų lapkritį gana silpna nepriklausomybę paskelbusios Lietuvos kariuomenė sutriuškino Lenkijos kariuomenės generolo Lucjano Želigovskio vadovaujamą lenkų okupantų rinktinę.

Siekiant įamžinti šį labai svarbų Lietuvos istorijos įvykį, istoriko Valdo Rakučio paragintos Molėtų, Širvintų ir Ukmergės savivaldybės svarsto galimybę įkurti Širvintų-Giedraičių karinį istorinį parką.

Istorinei sąmonei ir patriotinėms nuostatoms ugdyti nevadovėlinis mokymas apie istorines tautos pergales yra puiki ir Vakaruose plačiai taikoma pažintinė priemonė. Kurti tokio pobūdžio parką buvo sumanyta JAV parkų pavyzdžiu.

Valdas Rakutis | penki.lt nuotr.

Valdas Rakutis | penki.lt nuotr.

Šių metų rugsėjo 30 d. dėl tokio parko kūrimo į pirmą pasitarimą buvo susirinkę trijų minėtų rajonų merai. Buvo aptartos bendro projekto galimybės. Šio susitikimo, vykusio Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijoje,  iniciatorius – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius, istorikas Valdas Rakutis, supažindino merus su ketinimais dėl regioninio Širvintų – Giedraičių karinio – istorinio parko kūrimo, tikėdamasis, kad suvienijus jėgas bus tinkamai įamžintas protėvių žygdarbis, sukurta bazė jaunimo pilietinei patriotinei veiklai vystyti, sukurta turistinė ir pažintinė infrastruktūra, leisianti pritraukti dar daugiau Lietuvos ir užsienio turistų.

Molėtų, Ukmergės ir Širvintų rajonų savivaldybės ketina pasirašyti jungtinės veiklos sutartį, kuria bus apibrėžta parko veikla ir kiekvienos savivaldybės indėlis į jo kūrimą. Karinio – istorinio parko parengiamuosius darbus ketinama baigti ir jungtinę visų trijų savivaldybių sutartį dėl parko steigimo sudaryti iki 2016 m vasario 16 d.

http://alkas.lt/2015/11/17/giedraiciuose-bus-paminetos-pergalingu-musiu-pries-lenku-okupantus-95-osios-metines/