Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Rusija Geriausi Lietuvos ambasadoriai Rusijoje yra maisto produktai

Geriausi Lietuvos ambasadoriai Rusijoje yra maisto produktai

Trečiadienį, 2012 m. spalio 10 d., Maskvoje, tarptautinės žemės ūkio ir maisto pramonės parodos „Auksinis ruduo 2012“ išvakarėse, žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vadovaujama Seimo, Žemės ūkio ministerijos specialistų ir šalies verslininkų delegacija dalyvavo Lietuvos ambasadoje surengtame verslo forume, į kurį atvyko Tiumenės bei Kalugos sričių vadovai ir kiti aukšti pareigūnai, Rusijos Federacijos Tolimųjų Rytų vystymo ministerijos, Lietuvos verslo klubo Maskvoje, Maskvos prekybos-pramonės rūmų, žiniasklaidos atstovai.

„Džiugu, kad mūsų santykiai taip gerai klostosi. Tikiuosi, kad šis susitikimas bus geras postūmis Lietuvos ir Rusijos prekybos santykiuose, pagerins komunikaciją tarp verslo, visuomeninių organizacijų ir kitų suinteresuotų asmenų“, – sakė verslo forumą pradėjęs žemės ūkio ministras K. Starkevičius. Jis atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad žemės ūkis yra vienas iš pačių svarbiausių Lietuvos ekonomikos sektorių, kuris vienintelis išvengė ekonomikos krizės gniaužtų – jame netgi užfiksuotas augimas. „Didžiuojamės, kad mūsų produkcija atitinka visus ES standartus. Mūsų gamintojai, siekdami pagaminti aukštos kokybės produktus naudojasi naujausiomis technologijomis“, – kalbėjo ministras, pabrėžęs, kad aukšta lietuviškos produkcijos kokybė padeda kasmet didinti eksportą į kitas šalis.

Forume Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės plėtrą apžvelgusi Žemės ūkio ministerijos Pasirengimo pirmininkauti ES departamento direktorė Daina Lipps informavo, kad eksportas į Rusiją pernai sudarė 29,5 proc. viso Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto, o šiemet jau – 35 proc. Pirmenybė teikiama pieno produktams, gyvoms kiaulėms ir galvijams, produktams, naudojamiems pašarams gyvūnams.

„Lietuvos strategiškai patogi geografinė padėtis yra labai palanki prekybai su Rytais, Šiaure ir Vakarais. Šis aspektas daro ją patrauklią ir užsienio investicijoms. Į Lietuvos žemės ūkį daugiausia investuoja Šveicarija, Lenkija, Vokietija, Danija, Estija ir Olandija. Atkreiptinas dėmesys, kad mūsų šalis pirmąją laisvąją ekonominę zoną įkūrė jau 1323 m., taigi mes turime net 700 metų derybų tarp Rytų ir Vakarų patirtį“, – istorinę praeitį prisiminė ministerijos atstovė.

Į verslo forumą atvykęs labai sparčiai besivystančios Rusijos Kalugos srities vicegubernatorius V. V. Potiomkinas neslėpė, kad juos labai domina Lietuva, jos žemės ūkio produkcija, kaimo turizmas. Jau lapkričio mėnesį į Lietuvą pasisemti patirties ir užmegzti ryšių žada atvykti oficiali Kalugos valdžios ir verslininkų delegacija. Lietuvos ambasada informavo, kad lapkritį į Lietuvą planuoja atvykti ir Tulos gubernatoriaus vadovaujama delegacija.

Ryžto nestokojantys Lietuvos verslininkai jau atrado ir Rusijos Tiumenės sritį. Vienas iš šios srities prioritetų – remti žemės ūkį ir gamintojus. Tiumenės srityje ketina investuoti net dvi stambios Lietuvos maisto pramonės įmonės.

Verslo forumo dalyviai ypač domėjosi kaimo turizmu, investavimo galimybėmis ir uždavė ministrui K. Starkevičiui ne vieną klausimą šiomis temomis. „Tikiuosi, kad rytoj jūs visi užsuksite į nacionalinį Lietuvos stendą žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „Auksinis ruduo“ ir galėsit iš arčiau susipažinti su mūsų šalimi, sutvirtinti santykius ir užmegzti kontaktus“, – kalbėjo ministras.

K. Starkevičius dar pajuokavo, kad geriausi Lietuvos ambasadoriai Rusijoje yra maisto produktai.

Žemės ūkio ministerijos informacija