Pagrindinis puslapis Sena Voruta Gerasis Ganytojas Trakų bažnyčios šventoriuje

Gerasis Ganytojas Trakų bažnyčios šventoriuje

Rugpjūčio 25, penktadienį prof. Antano Kmieliausko sukurtas Gerasis ganytojas atsistojo Trakų Švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčios šventoriuje, šiaurinėje jo pusėje, ten kur dar Vytauto Didžiojo laikais, bažnyčios fasadas buvo atsuktas į pusiasalio pilį.
Viena seniausių Lietuvos bažnyčių (funduota Vytauto Didžiojo 1409 metais) švęs savo 600 metų jubiliejų. Tai bus 2009 metais, Lietuvos tūkstantmečio metais. Trakiškiai tikisi, kad garsios bažnyčios kapitaliniam remontui bus skirtos vyriausybės lėšos.
Gerojo Ganytojo skulptūros statytojas ir fundatorius keturis dešimtmečius Trakuose apaštalaujantis monsinjoras Vytautas Pranciškus Rūkas. Monsinjoras labai žavisi prof. Antano Kmieliausko sukurtomis Mozės ir Vytauto Didžiojo skulptūromis Kernavėje it todėl savo Gerojo Ganytojo idėją pasiūlė žymiausiam Lietuvos skulptoriui prof. Antanui Kmieliauskui, kuris žinomas dar nuo 1957 metų, kada Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčios klebono užsakymu sukūrė Vilniaus simbolį – Šv. Kristoforą.
Trakiškis Gerasis Ganytojas yra apie 2 metrų aukščio ir sveria apie 3 tonas. Skulptūros akmuo iš Ukrainos. Statytojas mons. Vytautas Pranciškus Rūkas pageidavo, kad akmuo nebūtų šlifuotas.
Tokia skulptūros faktūra yra natūralesnė.
Kalti skulptūros akmenį prof. Antanas Kmieliauskas pradėjo pavasarį ir rugpjūčio pradžioje ji jau buvo pagaminta. Jos pašventinimas numatomas rugsėjo mėnesį.
Naujas garsaus lietuvių skulptoriaus ir prof. Antano Kmieliausko Gerojo Ganytojo šedevras pradėjo savo ganytojišką gyvenimą.