Pagrindinis puslapis Lietuva Gediminas Kazėnas. Blogas tas paukštis, kuris savo lizdą teršia

Gediminas Kazėnas. Blogas tas paukštis, kuris savo lizdą teršia

Gediminas Kazėnas. Blogas tas paukštis, kuris savo lizdą teršia

Gediminas Kazėnas. Asmeninė nuotr.

Doc. dr. Gediminas Kazėnas, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, www.voruta.lt

Lietuvai šiuo metų rūpesčių netrūksta – dar nėra iki galo susitvarkyta su COVID-19 pandemija ir aplink ja kylančiu chaosu, kai Baltarusijos diktatorius sumastė pradėti prieš Lietuvą hibridinį karą – pasiųsti į Lietuvą tūkstančius nelegalių migrantų. Pietryčių Lietuva jau tampa(o) simptomiška Lietuvos vidaus politikos problema. Kas dieną mūsų pasieniečiai jų pagauna virš 100, šiuo metu nelegalių migrantų stovyklose Lietuvoje jau jų yra gerokai virš 3000. Lietuva nebuvo pasiruošusi tokiam nelegalių migrantų antplūdžiui, o jų skaičius auga taip sparčiai, todėl natūralu, kad yra daug iššūkių ir spręstinų klausimų, ne visada viskas einasi sklandžiai, neišvengiamai ir kažkokių klaidų padaroma.

Krizė kai kam visada yra naujas šansas. Tik čia visada yra du keliai kaip tu pasinaudosi tuo šansu: ar pats prisiimsi atsakomybę ir išėjęs iš savo „komforto zonos“ imsiesi daryti permainas visų pirmą savo gyvenime, ar kaip tik – pasinaudodamas kilusia sumaištimi, aplinkinių pakrikimu, dar labiau tą sumaištį kurstysi siekdamas sau naudos. Kas jau kas, o krikščioniškas tikėjimas ir mokymas paskutiniojo varianto tikrai neleidžia…

Tačiau pasižiūrėkite, kaip elgiasi ne taip jau ir seniai save krikščioniška partija pasivadinusi ir prisistatanti kaip sąžiningiausia partija Lietuvoje – Lenkų rinkimų akcija. Ar pastebite, kaip atgijo Lietuvos lenkų „vedlys“ V. Tomaševskis ir visa LLRA: mitingai, vėliavos, iš Lenkijos atvykstantys parlamentarai ir kiti veikėjai, šūkiai „vienybė“, „apginsime savo gyventojus“ ir pan.

Niekam nėra malonų nekviesti svečiai, tačiau visos pasienio savivaldybės (išskyrus aišku LLRA valdomas Šalčininkų ir Vilniaus rajono), nors ir neturėdamos didelio noro bendradarbiauja su vyriausybe ir solidariai sprendžia Lietuvą užklupusią migrantų krizę. O ką daro LLRA? LLRA valdoma Šalčininkų savivaldybė liepos 15 d. sušaukia neeilinį Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos posėdį ir priima sprendimą Nr. PR-842, nepritarti kad Dieveniškėse, nenaudojamose patalpose būtų apgyvendinti nelegalūs migrantai ir sienos pažeidėjai. Tuoj po to prasidėjo tolimesni įvykiai: liepos 19 d. į Dieveniškes atvyko visas LLRA palaikytojų aktyvas iš Lenkijos. Kaip awpl.lt tinklapy[1] rašoma,: Lenkijos Seimo narė Anna Maria Siarkovska, EP narys iš Lenkijos, garsusis Lietuvos lenkų teisių „gynėjas“ Boguslavas Rogalskis, kunigas Rišardas Halva, portalo prawy.pl redaktorius. Bei žinoma LLRA aktyvas iš Lietuvos: šioje Medininkų apygardoje išrinktas LR Seimo narys Česlovas Olševskis, bei žinoma Valdemaras Tomaševskis, buvo matyti ir daugiau LLRA politinio aktyvo. V.Tomaševskis rėžė kalbą, kaip tame straipsnyje rašoma, pasidžiaugė, kad buvo įkurta kažkokia „samoobrona“ (liet. savigyna), kad buvo susisiekta su Lenkijos vyriausybės kancleriu Michalu Dworczyku ir šis pažadėjo susisiekti su premjeru Mateušu Moravieciu, kuris dar tą pačią diena susisieks su Lietuvos ministre pirmininke. V. Tomaševskio pasakytos kalbos esmė yra, kad „landsbergistai daro viską, kad jiems čia vilnijoje pakenkti ir kad tai nėra vien Dieveniškių problema, o visos vilnijos“ (atkreipkite dėmesį, ne Lietuvos, bet vilnijos, nors visuose reportažuose prieš kameras mojuojama Lietuvos trispave !!!!!). Taigi, vilnija kaip atskira respublika, Švenčionių, Ignalinos, Varėnos, Alytaus, Lazdijų rajonuose nepageidaujamus migrantus galima apgyvendinti, o čia vilnijoje jau viskas kitaip.

Ne ką geresnė ir Vilniaus rajono vadovybė. Neeilinio Tarybos sušaukimo išvengta, tačiau eiliniame priimama propagandinė rezoliucija (susipažinti galite čia), o po to pasinaudodama krize toliau didina savivaldybės etatinių darbuotojų skaičių, nors jis pagal įvairius Lietuvos savivaldybių indeksus ir taip yra vienas labiausiai išpūstų. Numatyta seniūnijose įsteigti dar 40 etatų (maždaug po du papildomus etatus kiekvienai seniūnijai). Taip yra ruošiamasi ateinantiems savivaldos rinkimams, reikia „įdarbinti“ etatinius agitatorius, kurie aiškins vietiniams kaip ir už ką reikia balsuoti, bei kam jie turi būti dėkingi. Nes paskutiniai Seimo rinkimai LLRA buvo nesėkmingi.

Tai šitaip LLRA „solidarizuojasi“ su likusia Lietuva sunkmečio laikotarpiu. Situacija yra įtempta ir reikėtų galvoti ne apie politinius dividendus, o apie valstybę, jos socialinį ir politinį stabilumą. Tuo tarpu „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ krizinių laikotarpiu, daug negalvodama pasirinko antrąjį variantą – mobilizuoti savo elektoratą didinant įtampą ir skaldant Lietuvos visuomenę Šiuo atveju situacija labai primena 1989 – 1991 metus (autonomiją pirmieji paskelbė irgi Šalčininkai). Ir todėl darosi truputėli neramu, kai nemažai patriotiškai nusiteikusių žmonių net nebando suvokti, su kuo ir kokiuose žaidimuose dalyvauja….

Čia kaip niekad tinka lietuvių liaudies patarlė „blogas tas paukštis, kuris savo lizdą teršia“.

[1] http://www.awpl.lt/?p=21325