Pagrindinis puslapis Sena Voruta Gatvių lentelių nenuimantis valdininkas nebijo ir antstolių

Gatvių lentelių nenuimantis valdininkas nebijo ir antstolių

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Boleslavas Daškevičius ir toliau laikosi savo – antstolius, reikalaujančius vykdyti teismo sprendimą ir nuimti lenteles su nelietuviškais gatvių pavadinimais Šalčininkų rajone, jis informuos to nedarysiąs. Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje Jurgio Jurkevičiaus nuomone, laikas galvoti apie įstatymą, draudžiantį asmenims, nevykdantiems teismo sprendimų, dirbti valstybės tarnyboje.
 
Kaip DELFI jau rašė, į antstolius dėl teismo sprendimo nevykdymo yra kreipęsis J. Jurkevičius.

Savivaldybės administracijos direktorius B. Daškevičius DELFI teigė gavęs antstolių raštą ir ruošiantis atsakymą į rašte išdėstytus reikalavimus vykdyti teismo sprendimą.
 
„Ten parašiau, ką sakiau ir anksčiau – kad gyventojai nesutinka su lentelių nuiminėjimu, dėl to aš lentelių negaliu nuimti. Aš ir asmeniškai kalbėjau su gyventojais – sakė „tegul ateina notaro atstovas, mes paaiškinsime. Mes ant privataus namo turime teisę pakabinti lentelę ir nepažeidinėjame įstatymų – pakabinome lietuvių ir lenkų kalbomis, ką mes pažeidinėjame?“, – aiškino B. Daškevičius.
 
Valstybės tarnautojas sakė besitikintis, kad didelių baudų už teismo sprendimo nevykdymą negaus. „Pirma tokia situacija, nežinau, kaip toliau bus“, – kalbėjo B. Daškevičius.
 
Beje, B. Daškevičius jau yra gavęs baudą – praėjusiais metais už Valstybinės kalbos inspekcijos pareigūnų nurodymų nevykdymą jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir paskirta 450 litų bauda.
 
Siūlo neleisti dirbti valstybės tarnyboje
 
„Ar ne laikas asmenims, nevykdantiems įsiteisėjusių teismo sprendimų, drausti dirbti valstybės tarnyboje?“, – klausia J. Jurkevičius. Toks teisės aktas, pasak J. Jurkevičiaus, taptų saugikliu teismo sprendimams vykdyti.
 
„Dabar išeina, kad vieną baudą sumoka, antrą sumoka, trečią sumoka. Valdemaras Tomaševskis paskelbė pinigų rinkimo akciją neva skriaudžiamų asmenų baudoms sumokėti. Juk viskas vykdoma pagal įstatymą, teismo sprendimas įsiteisėjęs“, – situaciją, kad lentelės su nelietuviškais gatvių užrašais iki šiol nenuimtos, komentavo Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje.
 
Valstybės tarnautojas, tačiau politinio pasitikėjimo
 
„Jis yra valstybės tarnautojas. Viena vertus, jis įstaigos vadovas, antra vertus, jis yra politinio asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, skiriamas tarybos sprendimu. Bandydama įsibrauti į procesą valstybė, matyt, būtų apkaltinta kišimusi į vietos savivaldos reikalus. Vis tik yra teismo sprendimas, manau, geriausias kelias – vis skirti baudas, o po to už savivaldžiavimą gal netgi kiltų baudžiamoji atsakomybė. Galbūt šiuo atveju klausimas taip ir išsispręstų“, – sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas.
Pasak S. Šedbaro, brautis į savivaldą galima nebent esant tokiems įstatymo pažeidimams, kai reikėtų įvesti tiesioginį valdymą. „Manau, niekas nedrįstų teigti, kad čia yra tokio lygio pažeidimai“, – teigė S. Šedbaras.
 
Komiteto pirmininko teigimu, šiuo atveju tiesioginis administracijos direktoriaus viršininkas savivaldybės taryba, kuri tokį direktorių paskyrė ir kuri, matyt, tyliai ar netyliai, tokį elgesį toleruoja.

R. Šimašius: teismo sprendimas privalo būti vykdomas
 
„Galiu pasakyti vienareikšmiškai – teismo sprendimus privalu vykdyti visiems, kieno adresu jie paskelbti. Valstybės tarnautojui, aišku, tenka ypatinga pareiga ypatingai kruopščiai vykdyti teismo sprendimus. Šiuo atveju man nesuprantamas atsikalbinėjimas, dėl ko teismo sprendimai nevykdomi“, – situaciją komentavo teisingumo ministras Remigijus Šimašius.
 
Pasak R. Šimašiaus, galima pripažinti, kad diskusija, koks turėtų būti gatvių užrašų reglamentavimas, gali tęstis, gali būti keliamas klausimas, ar tinkamai Lietuvos teisėje įdiegta Tautinių mažumų konvencija. „Klausimas gali būti keliamas įvairiomis teisinėmis ir politinėmis formomis, tačiau tai nė kiek neatpalaiduoja nuo teismo sprendimo vykdymo“, – sakė ministras.
 
R. Šimašiaus teigimu, bet kokiu atveju turi būti imamasi visų priemonių, kad iš teismo sprendimo nebūtų tyčiojamasi. „Manau, norint yra teisinių priemonių, kurios įpareigotų pirmiausia vykdyti teismo sprendimą ir kelti klausimą dėl atsakomybės to asmens, kuris sąmoningai vengė vykdyti teismo sprendimą“, – teigė teisingumo ministras.
 
 
Nuotraukoje: Lenkiškas gatvės pavadinimas Šalčininkų rajone

Naujienos iš interneto