Garsus atlikėjų duetas dovanos R. V. Williamso muzikos perlus

Garsus atlikėjų duetas dovanos R. V. Williamso muzikos perlus

Baritonas R. Kudriašovas ir pianistė G. Muralytė liepos 17 dieną koncertuoja Užutrakio dvaro sodybos Baltojoje salėje

Liepos 17-ąją XVIII tarptautiniame „Užutrakio vakarų“ festivalyje laukia įspūdingas vakaras, skirtas žymaus britų kompozitoriaus Ralpho Vaughano  Williamso dainoms ir šokiams.

Šiemet sukanka 150 metų, kai gimė ši viena ryškiausių XX a. pradžios britų muzikos asmenybių.  Tai simfonijų, operų, oratorijų, kamerinės muzikos, dainų, filmų muzikos kūrėjas. Kamerinė vokalinė muzika kompozitoriaus kūryboje užima svarbią vietą.

Koncerte Užutrakio dvaro rūmų Baltojoje salėje pristatoma R. V. Williamso vokalinė ir instrumentinė muzika Lietuvoje skamba nepelnytai itin retai. Programa sukomponuota panašiu laikotarpiu, tačiau labai skirtinga.

Koncerto pradžioje skambės trys dainos iš ciklo balsui ir fortepijonui „The House of Life“, nespalvintos švelnia lyrika. Pjesės iš ciklo „Šešių dalių siuita“ fortepijonui – tarsi atsvara. Muzika nukelia į Baroko laikus, žvelgiant šių dienų melodingu žvilgsniu. Vokalinis ciklas „Songs of Travel“ – nuostabi devynių dainų kelionė po žmogaus vidinius išgyvenimus ir  gyvenimą.

Kūrinius atliks festivalio publikai jau pažįstamas, žinomas šalyje ir užsienyje duetas – baritonas Romanas Kuriašovas ir pianistė Giedrė Muralytė.

Nacionalinės operos studijos Londone absolventas, studijavęs Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, Velso tarptautinėje dainavimo akademijoje, tarptautinių konkursų laureatas baritonas R. Kudriašovas šiemet debiutavo Liono operos teatre Prancūzijoje ir Bergeno festivalyje Norvegijoje. 2021 m. kartu su Vilniaus miesto opera atstovavo Lietuvai pasaulinėje EXPO parodoje Dubajuje. Solistas sukūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Vilniaus miesto operos pastatymuose, Anglijos Glyndebourne‘o festivalyje, Liverpulio filharmonijoje, Velso nacionalinėje operoje, Ispanijos Valjadolido miesto teatre, Abu Dabio festivalyje ir kt. Atlikėjas puikiai jaučia ir atlieka repertuarą nuo baroko iki dvidešimtojo amžiaus kompozicijų.

R. Kudriašovas yra koncertavęs bei surengęs rečitalius Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje, Muskato karališkuosiuose operos rūmuose Omane, Vittoria teatre Turine, Hamburgo Laeiszhalle salėje. Daug rečitalių atlikta ir Lietuvoje: Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Kauno filharmonijoje, Klaipėdos koncertų salėje, Kintų, „Užutrakio vakarų“, Pažaislio ir kt. festivaliuose.

Tarptautinių konkursų laureatės pianistės dr. G. Muralytės kūrybinė ir profesinė veikla yra artimai susijusios: meninė veikla tiesiogiai papildo ir yra analizuojama profesinėje veikloje, o profesinė išreiškiama meninėmis programomis. Interpretacijos ir analitinės minties sintezė yra ypač reikalinga ir naudinga muzikams.

G. Muralytė koncertuoja kaip solistė, koncertmeisterė ar kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Suomijoje. Dar studijų metais kryptingai pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos bei užsienio dainininkais. Pianistės – koncertmeisterės repertuaras labai platus, tačiau ji daugiausia gilinasi į B. Britteno vokalinę muziką, vokiečių romantikus bei šiuolaikinę skandinavų muziką. Rengė svarbius rečitalius Vilniaus rotušėje, Kauno valstybinėje filharmonijoje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Karališkajame Omano teatre ir kt. Pianistė taip pat aktyviai dalyvauja su įvairias užsienio ir Lietuvos atlikėjais tarptautiniuose festivaliuose, kuriuose yra sulaukusi palankių meno kritikų įvertinimų. 2021 m. išleista kompaktinė plokštelė „Bangos“. Nuo 2005 m. dirba vyr. koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedroje.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt

„Užutrakio vakarų“ informacija

Komentarų sekcija uždaryta.