Pagrindinis puslapis Lietuva Verslas Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai įamžinti aukse

Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai įamžinti aukse

 

Lietuvoje skaičiuojama keliasdešimt šventųjų paveikslų, iš kurių net 12 – su garsiausių Lietuvos Dievo Motinų atvaizdais – bus įamžinti pirmojoje grynu auksu dengtų luitelių kolekcijoje, kurios unikali serija pavadinta „Garsiausi Lietuvos Dievo Motinos paveikslai“ vardu.

 

Bendrovės „Monetų namai“ išleistoje kolekcijoje atvaizduoti žymiausi Švenčiausios Mergelės Marijos paveikslai: Aušros vartų, Trakų, Lukiškių, Sapiegų ir kiti. Visi Dievo motinų atvaizdai bus atkurti ant grynu auksu dengtų luitelių, naudojant specialią spalvotos tampografijos techniką.

„Šios unikalios kolekcijos sukūrimui ruošėmės ne vienerius metus – ne tik dėl formalumų paveikslų atvaizdų naudojimo leidimams gauti iš atitinkamų parapijų, tačiau ir dėl to, jog ne visi paveikslai buvo įamžinti skaitmeninėje formoje. Trūkstamus atvaizdus skaitmenizavome patys ir jau dabar kolekciją pradedame leisti nuo pačio garsiausio ir populiariausio Aušros Vartų Marijos luitelio. Neabejoju, kad serija bus įdomi ne tik dėl religinių motyvų, bet ir besidomintiems Lietuvos ir meno istorija“, – sakė „Monetų namai“ atstovė Ieva Galiauskienė.

Kiekvienas kolekcijos luitelis bus pristatomas su išsamiu aprašu, paruoštu istorikės ir religinio meno specialistės Gintvilės Pugačevskytės. Į pirmąją 12-kos luitelių seriją pateks šie garsūs Dievo Motinų paveikslų atvaizdai: Aušros vartų, Trakų, Sapiegų, Lukiškių, Šiluvos, Šv. Jurgio, Pažaislio, Merkinės, Pivašiūnų, Alvito, Tytuvėnų, Žemaičių Kalvarijos.

 

Apie UAB „Monetų namai“

Žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje UAB „Monetų namai“ įkurta 2009 metais. UAB „Monetų namai“ priklauso Suomijos įmonei „Nordic Moneta OY“ (www.suomenmoneta.fi), valdomai „Samlerhuset Group“ (www.samlerhuset.com) įmonių grupės. Viena didžiausių numizmatikos grupė Europoje „Samlerhuset Group“ veikia 14-oje Europos šalių*.

Daugiau informacijos apie įmonę – www.monetunamai.lt

Daugiau informacijos apie pirmąjį serijos luitelį  – http://www.ausrosvartumarija.lt/

* Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Belgijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje.

UAB „Monetų namai“ inform.