Pagrindinis puslapis Uncategorized Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė

Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė, kultūros veikėja Vida Ramaškienė kovo 19–osios vakarą apdovanota Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Aukščiausias ministerijos apdovanojimas V. Ramaškienei įteiktas  už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Jubiliejinio, 20-ojo, festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo iškilmėse Nacionalinėje filharmonijoje apdovanojimą V. Ramaškienei įteikusi kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė sakė, jog, tapęs ne tik gražia kino tradicija, bet ir svarbiu Lietuvos kultūros reiškiniu „Kino pavasaris“ nepalieka abejingų.

„Dėkodama kultūros ministro Šarūno Biručio vardu visai gausiai ir gražiai kino pavasario komandai, noriu ypač padėkoti festivalio iniciatorei ir festivalio sielai Vidai Ramaškienei ir įteikti garbingiausią Kultūros ministerijos ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už didžiulį darbą ir idėjas“, – sakė kultūros viceministrė.

„Esu labai pagerbta ir labai įvertinta. Leiskite ta pagarba ir įvertinimu pasidalinti kartu su savo šeima, su puikia komanda ir, žinoma, su visais „Kino pavasario“ žiūrovais“, – dėkodama visiems sakė V. Ramaškienė.

Vida Ramaškienė daugiau nei trisdešimt metų puoselėja ir populiarina europietišką kino sklaidą Lietuvoje. Ji buvo viena pirmųjų, kurios iniciatyva mūsų šalyje pradėtas rodyti Europos režisierių sukuriamas kinas. V. Ramaškienei vadovaujant sostinės kino teatrui „Lietuva“, jis tapo Europos nepriklausomo kino teatrų tinklo „Europa Cinemas“ svarbia dalimi – jame įvyko daugybė reikšmingų tiek Lietuvos, tiek Europos režisierių premjerų.

Ryški kultūros pasaulio asmenybė V. Ramaškienė  daug nusipelnė kuriant pirmąjį Lietuvoje tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“, kuriam sėkmingai vadovauja jau du dešimtmečius.

Didžiausio Lietuvoje kino festivalio  “Kino pavasaris” 16–oje programų iki š.m. balandžio 2 dienos  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose bus parodyta per 270 filmų, jubiliejiniame festivalyje lankysis garsūs pasaulio kino meistrai.

Kultūros ministerijos informacija