Pagrindinis puslapis Lietuva Gandrų palydėtuvės (Palaunagė) Martyno Mažvydo šviesoje, Rambyno regioniniame parke

Gandrų palydėtuvės (Palaunagė) Martyno Mažvydo šviesoje, Rambyno regioniniame parke

Gandrų palydėtuvės (Palaunagė) Martyno Mažvydo šviesoje, Rambyno regioniniame parke

Šventės organizatorių nuotraukos

www.voruta.lt

Jau tradiciniu tapęs ir apie 16 metų Rambyno regioninio parko direkcijos organizuojamas renginys „Paskutiniai gandro pavakariai – Palaunagė“, skirtas palydėti gandrus,  kurie palieka savo lizdus apie rugpjūčio 24 d. per Šv. Baltramiejų. Nors šiemet gandrai išskrido ankščiau, tai nesutrukdė renginio dalyvių pakiliai nuotaikai ir geroms emocijoms.

Šventės data rugpjūčio 25 d. pasirinkta ne atsitiktinai. Tą dieną Karaliaučiaus lietuvių bendruomenė išreiškė norą surengti konferenciją „Lietuvių kultūros paveldas Karaliaučiaus srityje Martyno Mažvydo šviesoje“ Rambyno regioninio parko Lankytojų centre, todėl buvo nuspręsta sujungti šiuos du renginius.

 „Paskutiniai gandro pavakariai – Palaunagė“, prasidėjo priešpiet. Renginio metu pašventintas simbolinis atminimo kryžius ant Koplyčkalnio kalvos, kur kadaise stovėjo Šereiklaukio dvarininkų pastatyta koplyčia – mauzoliejus. Kryžius pastatytas įgyvendinant Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Dvarų paveldo vertės didinimas per turizmo plėtros priemones Pietų Baltijos regiono kaimo vietovėse“, atliekant Šereiklaukio dvaro sodybos tvarkymo ir pritaikymo lankymui darbus. Kryžių pašventino kunigas Mindaugas Kairys. Popiet šventė persikėlė į Rambyno regioninio parko direkcijos kiemelį, kur vyko Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės organizuota konferencija.

Prasidėjus konferencijai svečiai buvo vaišinami pagal senovinį receptą išvirta cikorijos kafija ir įvairiais užkandžiais.  Sveikinimo žodžius tarė Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė, Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis ir Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Kuturys. Taip pat buvo pristatytas jubiliejinis – 30-tas, Rambyno regioninio parko direkcijos leidžiamo laikraščio „Rambynas“ numeris. Konferencijos metu pranešimus skaitė: Dr. Martynas Purvinas, Sigitas Šamborskis, Dr. Raimundas Kaminskas, Antanas Šakinis ir kt., vyko senosios raštijos paroda.

Tarp konferencijos pranešimų apie senąjį gyvenimą prie Nemuno ir Kuršių marių, Mažosios Lietuvos ir lietuvininkų indėlį lietuvių kalbai ir literatūrai ir kt., buvo galima pasiklausyti meninės programos dalyvių: Sovetsko (Tilžės) Vydūno lietuvių draugijos ansamblio „Birutė“, Kauno folkloro klubo „Liktužė“, Vilniaus mokytojų namų Žemaičių ansamblio „Tyklė“ ir giedotojų grupės „Kadujo“, atliekamų kūrinių.