Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Gamtą pradeda saugoti reindžeriai

Gamtą pradeda saugoti reindžeriai

Saugomas teritorijas Lietuvoje prižiūrės specialistas, vadinamas reindžeriu (beje, terminui dar ieškomas lietuviškas atitikmuo). Gerai išmanančio aplinkos apsaugos įstatymus specialisto tikslas – užkirsti kelią galimiems pažeidimams. Tačiau kol kas ši dėja išbandoma tik keliose saugomose teritorijose. Šia tema buvo transliuotas reportažas LRT laidoje „Panorama“.

Saugomų teritorijų reindžeriu vadinamas regioninio parko pareigūnas sako susitinkantis su žmonėmis, aiškinantis jiems teises ir pareigas, patariantis, kur kreiptis, taip jis užkerta kelią galimiems pažeidimams.

Mažiau nubaudžiam, bet tai nėra rodiklis mūsų darbo. Žmonės noriau bendrauja su mumis, man pradėjus dirbti regionimame parke buvo didelė konfrontacija su vietos gyventojais, dabar kontaktas žymiai artimiesnis“, – įsitikinęs Krekenavos regioninio parko vyriausiasis specialistas Robertas Grušauskas.

Prieš keletą metų Krekenavos regioninio parko gyventojai buvo nepatenkinti dėl įvairių suvaržymų, reikalavo sumažinti vieno didžiausio šalyje regioninio parko ribas. Žmonės skundėsi neturintys informacijos, todėl dabar aplinkosaugininkai viliasi, kad kolegos padės sumažinti pažeidimų.

Šiuo metu reindžeriai pradejo dirbti 8-iose saugomų teritorijų direkcijose. Planuojama, kad ši pareigybė bus visuose nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM vadovės Rūtos Baškytės, vadinamieji reindžeriai – tie patys darbuotojai, tik pasikeitęs jų darbo pobūdis: nuo inspektavimo prie prevencijos.

LRT televizijos naujienų tarnyba, www.lrt.lt

www.vstt.lt