Pagrindinis puslapis Uncategorized G. Kuprevičius Vilniuje – nuo improvizacijų iki kartokų kritikos pipirų

G. Kuprevičius Vilniuje – nuo improvizacijų iki kartokų kritikos pipirų

Šį sekmadienį, 2013 m. balandžio 21 d., Vilniaus rotušėje rengiamas koncertas-susitikimas su viena iš spalvingiausių Lietuvos muzikos pasaulio asmenybių – kompozitoriumi, pedagogu, publicistu ir varpininku Giedriumi Kuprevičiumi. Tai – unikali proga išgirsti prie fortepijono improvizuojantį kūrėją, sužinoti negirdėtų faktų apie garsų meną bei kartu pasvarstyti, kuria kryptimi žygiuoja mūsų šalies kultūrinė politika, rašoma Lietuvos muzikų sąjungos pranešime spaudai.

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius – išskirtinė asmenybė Lietuvos muzikos pasaulyje. Nors labiausiai išgarsėjo kultiniu tapusiu miuziklu „Ugnies medžioklė su varovais“, profesorius yra žinomas ir kaip daugybės kitų įvairių žanrų kompozicijų autorius, pedagogas, kariljonininkas (varpininkas), pianistas-improvizatorius bei aktyvus kultūrinio gyvenimo kritikas.
Sekmadienio koncerte-susitikime kompozitorius ne tik improvizuos, tačiau ir dalinsis savo įžvalgomis apie muzikos pasaulio naujienas, Lietuvos kultūrinio gyvenimo kryptis. Kaunietis pripažįsta, jog dabartinė šalies kultūros padėtis jam kelia didelį nerimą, tačiau į viską sugeba žvelgti su jam būdinga saikingo humoro doze.
„Jokia valdžia, jei ji nesukelia karo, nepajėgi suardyti stiprių darinių – istorijos, papročių, dorovės, dvasinės jėgos ir ryžto, – pažymi G.Kuprevičius. – Gyvenu toje Kauno dalyje, kurioje nėra nežinia kokioje realybėje gyvenančių ir veikiančių merų, departamentų direktorių, specialistų, auditorių, kreditorių, prokurorų, bankininkų, šilumininkų, krepšininkų, paveldosaugininkų… Yra kitas Kaunas, kuris visą laiką turtingas, intriguojantis, sveikas ir perspektyvus“.
Pati G.Kuprevičius kūryba neapsiriboja kurio nors vienu žanru ar stiliumi. Kompozitorius nevengia eksperimentuoti, skiria dėmesį jaunimo kultūrai, kūryboje stengiasi išnaudoti šiuolaikinių technologijų galimybes. „Pravartu domėtis kuo platesniu muzikos žanrų spektru – nuo popmuzikos iki klasikos, nuo folkloro iki avangardo“, – savo pomėgio domėtis ir kurti įvairios stilistikos muziką niekad neslėpė profesorius, įvairius savo kūrėjo veidus atskleisiantis ir susitikime-koncerte „Improvizacijos su kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi: žaidimai ir paslaptys“.

Šis koncertas –  viena iš renginių ciklo „Susitikimai Vilniaus rotušėje“ dalių. Susitikimus su garsiausiais mūsų šalies muzikos pasaulio žmonėmis jau ne pirmą sezoną sėkmingai organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga. Šiame koncertų sezone su publika jau bendravo ir jai koncertavo dainininkas Merūnas Vitulskis, džiazo kompozitorius ir atlikėjas Artūras Novikas, perkusijos virtuozas Pavelas Giunteris ir kt.

Lietuvos muzikų sąjungos inform.