Pagrindinis puslapis Kultūra Filmo „Šaltos ropės / Kartoffelsalat“ premjera

Filmo „Šaltos ropės / Kartoffelsalat“ premjera

Filmo „Šaltos ropės / Kartoffelsalat“ premjera

www.voruta.lt

Spalio 15 d. 10.00 val. Klaipėdos etnokultūros centro „Facebook“ paskyroje @etnocentras.lt vyks filmo „Šaltos ropės / Kartoffelsalat“ premjera. Pusvalandžio trukmės filmas supažindins su tradiciniu Klaipėdos krašto patiekalu ‒ bulvių salotomis.

Nors daugelis mūsų yra ragavę vokiškų šaltų bulvių salotų, žiūrėdami filmą netruksime įsitikinti, kad Monikos Gatulienės (Kasputytės) iš šeimos paveldėtas receptas gerokai skiriasi nuo vokiškojo. Svečiuosimės Monikos gimtinėje Triušių kaime, lupsime cypoles ir kiaušius, čirškinsim kresnas, maišysim šmantą ir taisysim ropes.

Agronomijos mokslus baigusi Monika su atodūsiu kalba apie tai, kaip jai gaila vešlių pievų ir pakrantės žolynų, ištiesintų upelių ir gimtosios tarmės. Sužinosim, kaip karas luošino žmonių likimus, pažvelgę per gyvenamos langą išvysime buvusį „rubežių“, aplankysime senas kaimo sodybas. Rudeniniai apylinkių vaizdai ir lietuvininkų dainos padės atkurti dar vieno Klaipėdos krašto kampelio paveikslą. Režisierė ir scenarijaus autorė Dalia Kiseliūnaitė, operatorius Nerijus Jankauskas, montuotojas Dalius Sakavičius.

Filmo nuoroda „YouTube“ kanale: https://youtu.be/-FvoG1BkjdI

Taip pat siūlome pamatyti, kaip šio ciklo sumanymą ir giluminę idėją plačiau pristato filmų režisierė bei scenarijų autorė – Dalia Kiseliūnaitė, žr. https://bit.ly/3upaRXk

Primename, jog anksčiau rodėme pastarojo ciklo filmus „Varškės pyragas“, kurį galima peržiūrėti čia: https://bit.ly/3wVPrTh, „Paštetas“ – https://bit.ly/3Cx43LC, „Zemgurkiai“ – https://bit.ly/2WYVEjT ir „Kirbis“ – https://bit.ly/3FnbpCR.