Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Filadelfijos meno knygų mugėje – lietuviški leidiniai

Filadelfijos meno knygų mugėje – lietuviški leidiniai

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Filadelfijos meno knygų mugėje, vyksiančioje balandžio 24–25 d., jos organizatorius „Print Center“ atskirame stende pristatys lietuviškų fotografijos knygų ekspoziciją. Lietuva mugėje – vienintelė kviestinė viešnia iš užsienio.

Filadelfijos meno knygų mugė – dviejų dienų renginys, kuriame dalyvauja per 50 fotografijos ir meno knygų leidėjų, nepriklausomų menininkų ir kultūros organizacijų, knygos meno ekspertų iš dešimties valstijų. Mugėje taip pat vyks susitikimai su menininkais, bus skaitomos paskaitos ir rengiamas aukcionas.

2014 m. Lietuvoje viešėjo „Print Center“ vykdomoji direktorė Elizabeta Spungen (Elisabeth Spungen), kuriai ypatingą įspūdį paliko ne tik Lietuvos fotografų kūryba, bet ir Lietuvoje leidžiamos išskirtinės kokybės fotografijos knygos ir albumai. Tad praėjus vos pusmečiui nuo vizito, centro direktorė pakvietė partnerius kartu sudaryti kolekciją ir pristatyti ją JAV.

Ši mugė suteikia JAV ekspertams susipažinti su pripažintų knygos dailininkų Gyčio Skudžinsko, Tomo Mrazausko ir kitų autoriniu braižu ir įdomiais knygos apipavidalinimo sprendimais. Kolekciją sudaro Lietuvos fotografijos mokyklos autorių kūrybą atspindinčios rinktinės, Romualdo Požerskio, Vito Luckaus, Romualdo Rakausko, Algimanto Šeškaus, Ramūno Danisevičiaus ir kitų autorių monografijos bei albumai.

lrkm.lt inform.