Pagrindinis puslapis Kultūra Festivalyje „Galapagai“ – Leon Somov ir Jazzu ir kiti geidžiamiausi lietuvių muzikantai

Festivalyje „Galapagai“ – Leon Somov ir Jazzu ir kiti geidžiamiausi lietuvių muzikantai

Muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai“ organizatoriai skelbia pirmuosius lietuvių atlikėjus, kurie rugpjūčio 1-2 dienomis pasirodys Zaraso saloje. Tarp festivalio žvaigždžių – geros energijos užtaisas “Liūdni slibinai” ir scenos karaliai – Leon Somov ir Jazzu.
Festivalis “Galapagai” – vienas iš didžiausių tarptautinių muzikos ir pramogų festivalių Lietuvoje, vykstantis Zarasuose, Zaraso ežero saloje, 44 ha plote. Unikalaus grožio gamtoje kasmet išdygsta keturios scenos, kuriose pasirodo skirtingų stilių atlikėjai.
Oficialiai pranešama, kad šią vasarą “Galapaguose” koncertuos: “Leon Somov ir Jazzu”, Jurga, “Lemon Joy”, “Keymono”, Markas Palubenka, “Liūdni slibinai” ir daugelis kitų talentingų šalies muzikantų.
Ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų vertinami mūsų atlikėjai teigia, kad muzikos festivaliuose kaip niekur kitur pasisemia pozityvios energijos ir įkvėpimo.
“Man žiauriai nepatinka muzikiniai konkursai. Manau, kad varžytis muzikoje yra nesąmonė. Visą muzikinę veiklą aš matau būtent festivaliuose, kur susitinka daug skirtingų žmonių ir  sukuria labai įdomių dalykų. Tai yra tobula vieta reikštis”, – įsitikinusi dainininkė Jurga.
„Liaudyje kalbama, kad vakarėliuose siautėja liūtai, o festivaliuose atsilaiko tik slibinai. Neslėpsim, mums patinka būti ten, kur mūsų reikia. O kurgi labiau reikia priminti apie liūdesį, jei ne ten, kur visi nusiteikę neribotoms linksmybėms ir uliavojimui be atvangos, – kalba „Liūdnų slibinų“ trijulė. – Žinoma, saikingas kiekis šėlsmo pravartus net santūriausiems, tačiau jaučiam pareigą trypiantiems prie festivalio scenos priminti, kad kasdien taip nebus.“
„Man nėra didelio skirtumo, kur groti: tamsioje salėje ar festivalyje po atviru dangumi. Viskas priklauso nuo žmonių nuotaikos, puikią atmosferą galima sukurti net ir bute per vakarėlį. Grodamas kur nors lauke visąlaik meldžiuosi, kad oras nepavestų, nes Lietuvoje jis nenuspėjamas. Tačiau koncertai po atviru dangumi turi išskirtinės romantikos”, – samprotauja I. Kofas, patvirtindamas, kad “Lemon Joy” pasirodys “Galapagų” scenoje.
Paklaustas, gal kišenėje jau slepia kokį nors naują hitą, I.Kofas šypteli: “Visos geros dainos atsiranda ir hitais tampa per klaidą. Neturiu konvejerio ar plano, kiek ko privalau pagaminti. Nenoriu nieko perdaug prisižadėti, bet galiu patikinti – mes tikrai grosime “Galapaguose” ir jums tai turėtų patikti.“
“Rudenį ir žiemą mums buvo įtemptas metas, išleidome naują albumą, daug koncertavome, turėjome keletą turų Lietuvoje. Kai visą laiką groji salėse, vasarą taip gera išvažiuoti į gamtą ir groti festivalyje. Ten būna visai kitokia atmosfera, žmonės labiau atsipalaidavę ir gerai nusiteikę, tada ir artistui lengviau koncertuoti, atiduodi visą save”, – šneka Leonas Somovas.
Bilietai į laukiamiausią festivalį „Galapagai“ kovo 31 d. brangs.