Pagrindinis puslapis Uncategorized Festivalio „Resurrexit“ uždarymo koncertas – prof. Sauliaus Sondeckio atminimui

Festivalio „Resurrexit“ uždarymo koncertas – prof. Sauliaus Sondeckio atminimui

Sekmadienio vakarą Šiaulių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje įvyko festivalio „Resurrexit“ uždarymo koncertas, skirtas prof. Sauliui Sondeckiui atminti. Šiauliuose „Didžiosios mišios“ c-moll skambėjo pirmą kartą. Šiaulių katedra buvo sausakimša, koncerte dalyvavo ir maestro Sauliaus Sondeckio našlė Silvija Sondeckienė, kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Tradicinį Festivalį „Resurrexit“ vainikavo Wolfgango Amadeaus Mozarto „Didžiosios mišios“ c-moll, kurias atliko Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov), Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Tomas Ambrozaitis). Dainavo solistai: Joana Gedmintaitė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Tadas Girininkas (bosas). Dirigavo Tomas Ambrozaitis.

Monumentalus kūrinys – Wolfgango Amadeaus Mozarto „Didžiosios mišios“ c-moll. – alsuoja iškilmingumu, dvasingumu, darna ir nepaprastu melodingumu. Šį kūrinį genialusis austras sukūrė savo paties tuoktuvių su mylimąją Constanza Weber proga.

Iki šiol mišios laikomos vienu didingiausiu sakralinės muzikos kūriniu. Itin sudėtingą ir didelių pastangų reikalaujančią kompoziciją gerai padainuoti pavyksta nedaugeliui. Šįkart ją atliko garsiausi Lietuvos solistai ir kolektyvai, kurių kūrybinė veikla buvo artimai susijusi su vienu žymiausiu šalies kultūros skleidėjų – prof. Sauliumi Sondeckiu. Lygiai prieš du mėnesius Lietuva ir visas pasaulis neteko Didžiojo Maestro. S. Sondeckis nepaprastai mėgo didingąjį kūrinį, jo garbei ir skambėjo vienas gražiausių ir šviesiausių žymiojo Vienos klasiko šedevrų.

Festivalio uždarymo koncertu Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ atsisveikino ir su meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu Tomu Ambrozaičiu. „Polifonijos“ nariai braukė liūdesio ašaras, o pats T. Ambrozaitis teigė, jog jo atsisveikinimas – natūralus, nes ateina laikas užleisti vietą kitiems.

Festivalio rengėjų informacija ir nuotraukos