Pagrindinis puslapis Lietuva Nuomonės, diskusijos, komentarai Festivalio „Stebuklų šalis“ dalyviai nepabūgo penktadienio lietaus

Festivalio „Stebuklų šalis“ dalyviai nepabūgo penktadienio lietaus

Penktadienį Klaipėdos „Švyturio menų doko“ Orlen Land vasaros terasoje prasidėjusio tarptautinio gatvės cirko festivalio „Stebuklų šalis“ dalyviams tąvakar pajūrį prausęs lietus nepakišo kojos. Artistai, suvažiavę iš įvairių šalių, demonstravo aukščiausio lygio profesionalumą: saugumo sumetimais vėlesniam laikui atidėti tik itin įmantrūs akrobatikos numeriai, reikalaujantys, kad rekvizitas bei kilimai ir specialūs takeliai būtų visiškai sausi.

Vis dėlto akrobatai iš Olandijos „Bencha Theater“, kurių pasirodymuose svarus vaidmuo teko ir „Memelio miesto“ teritorijoje stovinčio krano operatoriui, nepabūgo pliapiančio lietaus ir atliko sudėtingas triukus tarp žemės ir dangaus. Kai, susikabinę lyg grandinę, ore pakibo iškart trys akrobatai, publika nuščiuvo – dramatiškos muzikos lydimas pasirodymas daro itin stiprų įspūdį.

Luktelėti „ThisSideUp“ akrobatų iš Australijos šou „Controlled Falling Project“ buvo verta: stilingas teatralizuotas pasirodymas, kurio metu vyrukai iš Melburno nacionalinio cirko meno instituto be ilgesnės atvangos išdarinėja sudėtingiausius triukus, vadovaujami dėl fizikos pamišusio profesoriaus, fantastiškai atrodė naktinio dangaus fone. Po viešnagės Lietuvoje kolektyvas jį ketina pristatyti Brazilijoje bei Rytų Azijoje.

Į geriausius pasaulinius pavyzdžius lygiuojasi ir Švedijoje susibūręs duetas „Magmanus“, kurio šou kūlvirsčiai ir meistriškas balansavimas dera su provokuojančiais pokštais, o artistų kuriami personažai bematant pelno publikos simpatiją. Visiškai kitokį gatvės vaidinimą – be žodžių, bet labai jaukų ir savaip įspūdingą – kuria „Theater Rue Pietonne“ artistai.

Iš Izraelio atvykusio žonglieriaus, akrobato ir klouno Asafo Barsellos, arba Asaf‘n‘Roll, pašmaiktštavimas, esą jam geriau pasirodyti per lietų nei per karštį, nes savo šou šiaip ar taip užbaigia šluostydamasis prakaitą, tapo pranašišku: gera nuotaika žaižaruojantis artistas plušėjo scenoje nė nekreipdamas dėmesio į subjurusį orą ir meistriškai įtraukė į savo pasirodymą po skėčiais pasislėpusią publiką. Nuo Asafo neatsiliko ir jo bičiuliai iš Ispanijos – dueto „Las Cossas Nostra“ nariai užmezga šiltą kontaktą su žiūrovais ir žavi žaismingais pasirodymais, kuriose persipina įvairiausi cirko žanrai.

Anot iliuzionisto Manto Wizard, kuris festivaliui parengė net keletą skirtingų programų, šeštadienį, lyjant lietui ir pučiant vėjui, jis bus atlikęs bene sudėtingiausią savo šou. „Džiaugiuosi, kad jis puikiai pavyko ir praturtino mano patirtį“, – sakė iliuzionistas. Įspūdingai aukštą vienratį meistriškai įvaldęs Viačeslavas Mickevičius spėjo tuo pat metu ir žongliruoti, ir kalbinti žiūrovus, o „Viduramžių pasiuntiniai“ nuskaidrino naktį įspūdingu ugnies šou.

Šeštadienį, rugpjūčio 4 d., publikos laukia dar platesnė ir įvairesnė programa: gatvės cirko artistų pasirodymai Krano bei Laivo scenose vyksta nuo 12 val. iki vidurnakčio.

Bilietai į renginį – „Tiketos“ kasose (www.tiketa.lt) bei renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt. Bilietas suteiks teisę prireikus palikti renginio teritoriją ir vėl sugrįžti į „Stebuklų šalį“ stebėti pasirodymų.

Eglės Tautavičiūtės nuotr.

Nuotraukose:

1. „ThisSideUp“ akrobatai iš Australijos

2. „ThisSideUp“ akrobatai iš Australijos

3. Duetas „Las Cossas Nostra“ iš Ispanijos

4. Švedijoje susibūręs duetas „Magmanus“

5.„Viduramžių pasiuntiniai“ nuskaidrino naktį įspūdingu ugnies šou