Pagrindinis puslapis Europa Europos Vadovų Taryboje Prezidentas kreipsis į Europos lyderius dėl Rusijos bandymų perrašyti istoriją

Europos Vadovų Taryboje Prezidentas kreipsis į Europos lyderius dėl Rusijos bandymų perrašyti istoriją

Europos Vadovų Taryboje Prezidentas kreipsis į Europos lyderius dėl Rusijos bandymų perrašyti istoriją

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda liepos 17 d. dalyvaus Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, Briuselyje. Tai pirmasis Europos Sąjungos lyderių fizinis susitikimas po pandemijos proveržio.

Sesija skirta deryboms dėl Daugiametės finansinės programos ir Europos gaivinimo fondo, suformuoto, siekiant greito valstybių narių ekonominio ir socialinio atsigavimo po COVID-19 viruso sukeltos krizės.

EVT metu Lietuvos Respublikos Prezidentas taip pat atkreips Europos lyderių dėmesį į Rusijos revizionistinius veiksmus dėl istorijos ir atminties politikos, teritorinio šalių integralumo ir tarptautinės teisės pamatų griovimo.

„Deja, turime pripažinti, kad tai bandymai dar kartą padalinti pasaulį į įtakos sferas, įteisinti agresyvius Rusijos veiksmus kaimynystėje ir už jos ribų bei skaldyti Vakarų bendruomenę. Manome, kad šie veiksmai yra nukreipti prieš kaimyninių valstybių suverenitetą ir nepriklausomybę“, – prieš vizitą teigė šalies vadovas.

Prezidentas rengiasi informuoti Europos lyderius ir apie Baltarusijos ir „Rosatomo“ deklaruojamus planus artimiausiu metu pradėti Astravo atominės elektrinės veiklą, nepaisant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų, pažeidžiant tarptautines konvencijas ir neįgyvendinus streso testų rekomendacijų.

EVT numatomi Prezidento tradiciniai koordinaciniai susitikimai su Baltijos ir Šiaurės šalių vadovais. Planuojama aptarti pozicijas dėl naujausio ES biudžeto pasiūlymo, apsikeisti nuomonėmis dėl diskusinių Daugiametės finansinės programos ir Europos gaivinimo fondo klausimų.

Prezidentas pažymėjo, kad nors EVT Pirmininko pasiūlymas yra pagerintas, palyginti su ankstesniuoju, vis dar lieka neišspręsti Lietuvai tokie svarbūs klausimai kaip Sanglaudos politikos finansavimas, tiesioginių išmokų ūkininkams konvergencija su ES vidurkiu, ES sutartiniai įsipareigojimai dėl Kaliningrado specialiosios tranzito programos ir Ignalinos AE uždarymo finansavimo.

Prezidento komunikacijos grupė