Europos dienos šventėje – „Lietuva Ukrainai“

Europos dienos šventėje – „Lietuva Ukrainai“

Gegužės 9 d. Lukiškių aikštėje vilniečių ir miesto svečių, nuo karo pabėgusių Ukrainos žmonių lauks stendas „Lietuva Ukrainai“. 

Europos dienos šventėje, gegužės 9 d. socialinės paramos klausimais ukrainiečių ir rusų kalbomis konsultuos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojų kolektyvo prisijungusi ukrainietė Inna Saveko. 

„Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams apsilankyti Europos dienai skirtoje mugėje – tai galimybė susipažinti su Lietuvos parama ir pagalba Ukrainos piliečiams įvairiose srityse: apgyvendinimo, sveikatos priežiūros teikimo, ugdymo proceso organizavimo“, – teigia Inna Saveko, ukrainietė, nuo balandžio dirbanti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Moteris su dukra pabėgo iš Kijevo. Inna ukrainiečių ir rusų kalbomis konsultuoja piliečius, besikreipiančius į ministeriją karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo Lietuvoje klausimais.

Ministerijos atstovai ukrainiečius taip pat konsultuos pensijų, žmonių su negalia socialinės integracijos klausimais.

Šventėje dalyvaus ir Užimtumo tarnybos darbuotojos ukrainietės: Julija, Viktorija ir Karina. Jos pristatys galimybes įsidarbinti Lietuvoje: registruos darbo ieškančius tautiečius, supažindins su galimybe savarankiškai susisiekti su darbdaviais. Tą leidžia atlikti įdiegta mašininio vertimo į ukrainiečių kalbą funkcija darbo pasiūlymų svetainėje.

„Džiaugiuosi prisijungusi prie Užimtumo tarnybos komandos ir turėdama realią galimybę padėti savo tautiečiams kuo greičiau susirasti tinkamą darbą Lietuvoje. O tuos, kurie dar aiškinasi šias galimybes ir sąlygas, kviečiu gegužės 9 d. apsilankyti Europos dienos šventėje Lukiškių aikštėje. Lauksime visų, viską paaiškinsime“, – sako konsultavimo specialistė, ukrainietė, Viktorija Serdiuk.

Karo pabėgėliams iš Ukrainos bus suteikiama informacija apie neformalias lietuvių kalbos profesines mokymų programas, kurios patvirtintos jau daugelyje šalies miestų. Užimtumo tarnybos klientai jose gali dalyvauti nemokamai ir jų metu gauti stipendiją.

Užimtumo tarnyba turės savo stendą ir lankstinukų su QR kodais, kad ukrainiečiai patogiau galėtų susisiekti.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus atstovai gegužės 9 d. atsakys ukrainiečiams į kylančius klausimus, informuos apie naują humanitarinės paramos punktą Blindžių gatvėje Vilniuje, – čia žmonės gali pasiimti higienos paketus, drabužių ir pan. 

„Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvos Raudonasis Kryžius visu savo pajėgumu, kuris šiuo metu sudaro jau net 17 000 savanorių, įsijungė į pagalbą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Ši pagalba tęsiasi iki šiol. Šylant orams ir vis labiau besiskleidžiant pavasariui, norisi ne tik nuolatos dirbti, bet ir susitikti su institucijomis, organizacijomis, žmonėmis, kuriems padedame kitokiame formate. Europos diena tam puikiai tinka!” – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Raudonojo kryžiaus stende bus QR kodas, kuris nukreips į aukojimo puslapį, skirtą lietuviams. 

Maisto banko darbuotojai ir savanoriai gegužės 9 d. dalins šiltą sriubą ir kvies už ją paaukoti lėšų, kurių reikia nugabenti maisto produktus į Ukrainą. Taip pat konsultuos ukrainiečius apie tai, kur mūsų šalyje galima gauti paramos maistu – maisto paketų ar 115 eurų vertės kortelių.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius sako, kad nors karas Ukrainoje vyksta jau daugiau nei du mėnesius, negalime prie jo priprasti ar nuo jo pavargti: „Priešingai – turime ir toliau vieningai susitelkę padėti Ukrainos žmonėms Lietuvoje ir tiems, kurie liko savo gimtojoje šalyje. Tad maistas, kaip vienas svarbiausių žmogaus fiziologinių poreikių, šiuo metu reikalingas kaip niekada. Labai kviečiu visus gegužės 9 d. nepraeiti pro Ukrainai skirtą stendą ir nusipirkti „Maisto banko“ savanorių dalinamos sriubos. Kiekvienas sriubai skirtas jūsų euras bus skiriamas maistui, kurį gabensime į Ukrainą. Tikiu, kad daugelio vilniečių pietūs pirmadienį bus daug prasmingesni“. 

socmin.lrv.lt inf.