Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Ukraina ESBO: Ukrainos parlamento rinkimai prieštarauja demokratijai

ESBO: Ukrainos parlamento rinkimai prieštarauja demokratijai

Tarptautiniai stebėtojai teigia, kad Ukrainos parlamento rinkimai yra žingsnis atgal nuo demokratijos, skelbia BBC.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pranešimas paskelbtas pasirodžius pirmiesiems rinkimų rezultatams, kurie rodo prezidento Viktoro Janukovyčiaus Regionų partijos pergalę.

„Turint omenyje piktnaudžiavimą valdžia, pinigų įtaką šiuose rinkimuose, pasirodo, kad demokratinis procesas Ukrainoje eina priešinga kryptimi“, – sakė ESBO stebėtojų misijos specialioji koordinatorė iš Švedijos Walburga Habsburg Douglas.

Tarptautinių stebėtojų kritika buvo visiškai priešinga nei dėl 2010 metų vasarį vykusių Ukrainos prezidento rinkimų, kada stebėtojai padarė išvadą, jog rinkimai buvo skaidrūs, objektyvūs ir „įspūdingas demokratijos demonstravimas“.

Suskaičiavus vieną trečdalį sekmadienį vykusių parlamento rinkimų rezultatų V. Janukovyčiaus Regionų partija surinko daugiau nei 36 proc. balsų, o Julijos Tymošenko jungtinis opozicinis tėvynės blokas – 21 proc. V. Janukovyčiaus partija taip pat pirmauja vienmandatėse rinkimų apylinkėse.

Ukrainiečiai rinko 450 parlamento narių. Pusė mandatų išdalinama pagal į parlamentą patekusių partijų sąrašus, o kita pusė – vienmandatėse rinkimų apylinkėse daugiausia balsų surinkusiems kandidatams. Opozicija pranešė apie paplitusius rinkimų pažeidimus.

BBC, Lrt.lt