Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Eitminiškių gimnazijoje – Erasmus Plius projekto „Save our resources“ dalyvių susitikimas

Eitminiškių gimnazijoje – Erasmus Plius projekto „Save our resources“ dalyvių susitikimas

Švenčionėlių urėdijoje. Svetlanos Sčastnajos nuotr.

„Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“ – būgštaudami dėl oro prognozių perspėjome besiruošiančius atvykti projekto EASMUS+„SAVE OUR RESOURCES“ dalyvius. Svečius Lietuva sutiko pasipuošusi sniego skraiste, glostydama šiltais saulės spinduliais ir rodydama atšiaurų charakterį.

Lapkričio 7-11 dienomis Eitminiškių gimnazijoje virė  labai intensyvus gyvenimas, mokykloje viešėjo svečiai iš Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir Rumunijos. Šią savaitę svečius užėmėme įvairiomis veiklomis. Daugiausiai dėmesio buvo skirta projekto temai. Mokytojai aptarinėjo iki susitikimo Lietuvoje atliktas veiklas „Biokuras“ ir „Žemdirbystė”, dalinosi patirtimi, kaip pavyko jas įgyvendinti, ką reikėtų koreguoti. Mokiniai pristatė ir aptarė infografikus “Biokuras mano valstybėje”.

Susipažinę su teoriniais dalykais, nuvykome susipažinti, kaip yra gaminamas ir naudojamas biokuras Lietuvoje. Švenčionėlių urėdijos vyriausias inžinierius Linas Novikas labai įdomiai papasakojo apie biokuro gamybą iš medienos. Pristatė, kokia mediena tam yra naudojama, kiek kainuoja paruoštas kuras, kokį kiekį biokuro urėdija pagamina per dieną, kam teikia paruoštą biokurą.

Susipažinę su biokuro žaliavomis, vykome į Vilniaus UAB „Technology Projects“ bei Kauno AB „Axis Industries“ įmones, kuriose veikia biokuro katilinės. Biokuro katilinių technologai Edikas Barauskas ir Jonas Kugelevičius papasakojo, kaip veikia jėgainės, kokį šilumos ir karšto vandens kiekį pagamina per dieną, kiek gyventojų aprūpina šiluma. Išvykome sušilę ir pilni naujų įspūdžių bei žinių.

Viešnagę Lietuvoje paįvairino ir kultūrinės veiklos. Svečiai ne tik susipažino su duonos kepimo tradicijomis, bet ir kiekvienas iškepė sau duonos kepalėlį. Taip pat kiekvienas pabandė kepti mūsų tradicinį gardumyną – šakotį, ragavo tradicinių lietuviškų vaišių.

Ši savaitė paliko didžiulį įspūdį ne tik mūsų svečiams, bet ir gimnazijos bendruomenės nariams.  Labiausiai tuo galėjo džiaugtis mokiniai, kurie savo namuose priėmė svečius.  Jie visą savaitę bendravo, mokėsi vieni iš kitų, daug sužinoti apie kitas kultūras, papročius.

Greitai ir nepastebimai pralėkė pilna įspūdžių savaitė. Mokiniai spėjo susirasti naujų draugų, išmokti daug žodžių kitomis kalbomis. Svečiai žavėjosi mūsų žiemiška gamta, ypač iškritusiu sniegu.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Stučienė

Matematikos mokytoja metodininkė Svetlana Sčastnaja