Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Eitminiškių gimnazija ir ERASMUS+ projektas „Save our Resources“.

Eitminiškių gimnazija ir ERASMUS+ projektas „Save our Resources“.

Nuotraukos autorė – Violeta Bartkevič

Loreta PALIONYTĖ, Ispanija, www.voruta.lt

Eitminiškių gimnazija dalyvauja ERASMUS+ projekte „Save our Resources“. Tai jau trečiasis projektas mūsų mokykloje. Šio projekto pagrindinis tikslas – mokytis saugoti gamtos išteklius. Šiais mokslo metais įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas. Man ir dar trims mokiniams pasisekė dalyvauti šiame susitikime, kuris vyko Ispanijoje.

Mūsų kelionė prasidėjo vėlyvu ir ilgu skrydžiu lėktuvu, kuris truko 4 valandas. Visi pavargome, tačiau nuotaika buvo puiki. Pirmoji viešnagės naktis Alikantės mieste praėjo šauniai. Mes nekantravome susipažinti su naujais žmonėmis, nauja aplinka. Anksti ryte pabudus, nustebom išvydę tobulą vaizdą pro langą ir keistus augalus, tokius panašius į kaktusus ir palmes. Belaukiant atvykstančių mokinių iš kitų valstybių, pusdienį praleidome Alikantės mieste. Susirinkus visam būriui dalyvių, o jų buvo daugiau nei 50, patraukėme link Vera miesto. Velai vakare, atvykę į nuostabų pajūrio miestą, iškart išsiskirstėme į šeimas. Man labai pasisekė, kad šeima, kurioje gyvenau, buvo labai draugiška, maloni, kalbėjo lietuviškai, nes yra kilę iš Lietuvos. Šioje kelionėje  patobulinau anglų kalbos žinias, daug naujo sužinojau apie kitą valstybę, kultūrą. Pamačiau, kaip mokosi ispanų mokiniai. Tai buvo puiki galimybė palyginti savo mokyklą su jų.

Daug laiko praleidome kalbėdami ir diskuodami, kaip tinkamai naudoti išteklius, kaip juos saugoti. Projekto susitikime dalyvavome daugelyje veiklų. Pirmiausiai pradėjome nuo muilo gamybos. Kiekvienas dalyvis savo rankomis sukūrė muilo gabalėlį. Labai smagiai praėjo medžių sodinimas. Kiekvienos valstybės mokiniai turėjo pasodinti po vieną alyvmedį. Man labai patiko dekoruoti marškinėlius su specialiais dažais.

Teko susitikti su Vera miesto meru. Jis papasakojo apie miestą, apie savo darbą. Nemažai laiko praleidome sportuodami paplūdymyje, tai man suteikė daugiau jėgų.

Didžiulį įspūdį paliko lipimas į kalnus „Pita Escuela“. Fantastiškai jaučiausi balandžio vidury išsimaudžiusi Viduržemio jūroje; nors buvo šalta, bet labai labai smagu. Nukeliavome į maurų valdovų rūmus – Alhambrą Granadoje. Bevaikštant dažnai užgniauždavo kvapą. Tokios didingos ir nuostabios pilies dar nesu mačiusi. Mėgavomės ispanišku maistu, buvo skanu ir įdomu paragaut kažko naujo, neįprasto.

Nelikome ir be nuotykių: išėję pasivaikščiuoti, pasiklydome miestelyje. Teko ieškoti kelio namo, tai priminė man orientacinius žaidimus.

Savaitė pralėkė labai greitai, net nespėjome pastebėti. Mes visi buvome iš skirtingų valstybių (Ispanijos, Vokietijos, Rumunijos, Italijos) tačiau tai mums netrukdė tapti gerais draugais. Kai atėjo laikas grįžti namo, niekas nenorėjo atsisveikint. Dar ilgai prisiminsiu šią kupiną nuostabių įspūdžių savaitę.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.