Pagrindinis puslapis Uncategorized Eilėraščių konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ ir viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą“

Eilėraščių konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ ir viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą“

I klasės mokinių paruoštas stendas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai. Autorės nuotr.

Inesa JANČIORAITĖ-TICHOMIROVA, Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, www.voruta.lt

Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos.

                      Ąžuolai žaliuos žemėj Lietuvos.

                      Šiais žodžiais vasario 24 d. pirmokai pradėjo eilėraščių konkursą, kuriame dalyvavo Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos pradinių klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniai.

                      Visą savaitę mokykloje vyko projektas, kurio tikslas buvo ugdyti pagarbą Tėvynei, jos istoriniam paveldui, ugdyti mokinių kūrybiškumą, kultūrą, suteikti teigiamų emocijų. Jo metu mokiniai rašė eilėraščius apie Lietuvą, piešė Gedimino pilį, suklijavo Lietuvos žemėlapį ir papuošė mokyklos koridorių darbeliais.

                      3-4 klasių mokiniai, kuriuos paruošė mokytojos metodininkės Donata Bartasevičienė ir Jovita Striukienė, atliko dainą „Nupiešiu Lietuvą“.

                      Eilėraščių konkurse dalyvavo 12 mokinių. Buvo sudaryta vertinimo komisija, kurioje dalyvavo pradinių klasių mokytoja metodininkė Jovita Striukienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Irina Gimžūnienė ir gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Midverienė. Visi konkurso skaitovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.  Pirmokas Dovydas Žilko, deklamavęs E. Selelionio eilėraštį  „Gimtinės spalvos“, konkurse užėmė III vietą. Trečiokė Akvilė Stavarukaitė, padeklamavusi V. Baltrėno eilėraštį „Tai mano Lietuva“, užėmė II vietą. Labiausiai visus sujaudino IV klasės mokinės Margaritos Kodytės išraiškingai padeklamuotas B. Brazdžionio eilėraštis „Aš čia gyva“. Mokinė užėmė I  vietą.

                      Pasibaigus eilėraščių konkursui „Gražiausi žodžiai Lietuvai“, vyko viktorina, kurios metu 3-4 klasių mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą, o 1-2 klasių mokiniai piešė Lietuvos simbolius ir savo darbeliais papuošė klasę.

                      Dėkoju tėveliams, kurie papuošė vaikučius šiai šventei, mokytojams, padėjusiems mokiniams pasiruošti konkursui,  komisijai, kuri įvertino visų darbą, ir mokyklos administracijai už puikias dovanėles.

Margarita Kodytė IV klasės mokinė – I vietos nugalėtoja.

Elija Litovčik IV klasės mokinė deklamuoja eilėraštį „Gimtinė“

Viktorinos „KĄ AŠ ŽINAU APIE LIETUVĄ“ užduotys

Dovydas Žilko I klasės mokinys – III vietos nugalėtojas

Akvilė Stavarukaitė III klasės mokinė – II vietos nugalėtoja

Dovydas Žilko ir Daniel Aliaševič I klasės mokiniai dalyvavę eilėraščių konkurse

III -IV klasės mokiniai dainuoja dainą „Nupiešiu Lietuvą“

III klasės mokinė Elana Korabkova deklamuoja eilėraštį „Taip gražiai mane augino“

I klasės mokiniai dainuoja dainą „Žemėj Lietuvos“