Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Dzūkijos nacionaliniame parke – devinta sidabrinė bitė

Dzūkijos nacionaliniame parke – devinta sidabrinė bitė

2013 m. rugsėjo 22 d. Senosios Varėnos šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 138-osias gimimo metines, septynioliktą kartą buvo paskelbti ir pagerbti Varėnos krašto kultūrai nusipelnę kūrėjai.

Nuo 1996 metų „Sidabrinių bičių“ laureatais tapo trisdešimt trys labiausiai rajono kultūrai nusipelnę kraštiečiai. Tris „Sidabrines bites“ yra gavę ir Dzūkijos nacionalinio parko darbuotojai. Šiemet garbingas „Sidabrinės bitės“ laureatų ženklas ir Savivaldybės kultūros premija įteikta ir keramikei Elvyrai Teresei Petraitienei, gyvenančiai ir kuriančiai Dzūkijos nacionaliniame parke.

Sveikindami šių metų laureatę ypač džiaugiamės, kad į darbščias E. T. Petraitienės rankas nutūpė devintoji „Sidabrinė bitė“ Parko teritorijoje. Jai apdovanojimą „Už keramikos tradicijų puoselėjimą, ypatingą tradicinio ir profesionalaus meno dermės jungtį, vienetinius, išskirtinius keramikos kūrinius Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio nominantams ir Varėnos krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje“ įteikė Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas. Elvyra T. Petraitienė su savo vaikais gyvena ir kuria Maksimonių kaime, netoli Merkinės.

Dzūkijos nacionalinio parko lankytojai, apsilankę Merkinės lankytojų centre, galės pamatyti jos unikalių darbų personalinę parodą 2014 metų pradžioje.

Algimanto Černiausko nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje:

1. E. T. Petraitienė

2. „Sidabrinės bitės“ buvo įsegtos labiausiai Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms (varena.lt nuotr.)

3. 2013 m. „Sidabrinės bitės“ laureatės Elvyra Teresė Petraitienė ir Marytė Stoškutė