Pagrindinis puslapis Uncategorized Džiugi žinia – vėl naujas projektas Eitminiškių gimnazijoje

Džiugi žinia – vėl naujas projektas Eitminiškių gimnazijoje

Įvadinio projekto partnerių susitikimas Kelno (Vokietija) mieste. Nuotr.aut. Svetlana Sčastnaja

Kristina STUČIENĖ, Eitminiškių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Eitminiškių gimnazija įsikūrusi šalia Europos centro. Aplink dvarai, piliakalniai, miškai, pievos, jose čiurlena upeliai. Mokyklos bendruomenei rūpi ne tik aplink esantys gamtos turtai. Norime pažinti ir saugoti gamtos, socialinius, ekonominius ir kultūrinius išteklius. Džiaugiamės, kad  2015-2018 m. Eitminiškių gimnazija dalyvaus naujame ERASMUS+ projekte „Save our Resources“. 2010-2012 m. ir 2012-2014 m. Eitminiškių mokykla dalyvavo COMENIUS rengtuose tarptautiniuose projektuose.

ERASMUS+ projekto „Save our Resources“ dėmesys bus skirtas šviesti ir ugdyti mokinius apie vandens ir iškasenų išteklių saugojimą, vėjo, vandens ir saulės energijos naudojimą, biokuro, branduolinės energijos panaudojimą ir saugojimą, bei socialinių-ekonominių ir kultūros išteklių panaudojimą. Visa tai svarbu, kad gyventume darnoje su mus supančia turtinga aplinka.

Projekto koordinatoriai –  Vokietija (Keln)-Städt Humboldt-Gymnasium. Projekto dalyviai: Lietuva (Eitminiškės) – Eitminiškių gimnazija, Ispanija (Vera) – IES EL PALMERAL, Italija (Bari) – Istituto Paritario „A. Volta“, Rumunija (Ploiești) – Colegiul Tehnic Elie Radu, Municipiul Ploiesti. Projekto metu (3 mokslo metus) dalyvaujančios šalys kurs knygą, kurioje bus pamokų modulių rinkinys apie išteklius, jų panaudojimą ir saugojimą.

Pirmasis projekto „Save our Resources“ susitikimas įvyko 2015 m. spalio 27-29 Vokietijoje, Kelno mieste, į kurį vyko Eitminiškių gimnazijos mokytojos Svetlana Sčastnaja ir Vaida Oželienė. Dalyvaujančių mokyklų pedagogai aptarė projekto eigą, etapus, temas, pasiskirstė darbus. Grįžusios mokytojos pasidalino išgirsta informacija bei aptarė pirmąją užduotį – sukurti projekto logotipą, už kurį bus balsuojama etwinning platformoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.