Pagrindinis puslapis Europa Seinų - Punsko kraštas Dovana Seinų „Žiburio“ mokyklai

Dovana Seinų „Žiburio“ mokyklai

Vikos Petrikaitės nuotraukos

www.punskas.pl

2017 m. balandžio pabaigoje LMA Vrublevskių bibliotekoje vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios metu ši įstaiga kartu su Lietuvos leidyklomis ir Punsko „Aušros” leidykla dalinosi su skaitytojais knygomis ir gerumu.

Balandžio 28 d. čia šurmuliavo knygų dovanų mugė, kurios metu buvo surinkta 416,90 €. Jie skirti Seinų „Žiburio“ gimnazijos bibliotekai lietuviškoms knygoms įsigyti.


Akciją rėmė: Bažnytinio paveldo muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos mokslų akademija, Gamtos tyrimų centras, Rašytojų sąjungos leidykla, Punsko „Aušros“ leidykla, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka.

Tos pačios dienos popietę Vrublevskių bibliotekoje vyko renginys „Lietuva už valstybės sienų”. Seinų „Žiburio” gimnazijos moksleiviai parodė poetinę kompoziciją „Išeivijos poetų kūryba“. Apie „Žiburio” mokyklą papasakojo mokytojai Tadas Bagdonavičius ir Danutė Valukonytė. Naujausią savo poezijos knygą pristatė ir savo kūrybą skaitė poetas, publicistas, fotografas, Punsko „Aušros“ leidyklos direktorius Sigitas Birgelis.