Pagrindinis puslapis Uncategorized Diskusija ir knygos apie Jurgį Giedraitį pristatymas

Diskusija ir knygos apie Jurgį Giedraitį pristatymas

Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedra, kartu su Mokslo ir enciklopedijų leidybos centru lapkričio 29 dieną kviečia į renginį, skirtą žymaus politinio ir kultūros veikėjo Jurgio Giedraičio (Jerzy Giedroyco) 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Jo metu bus pristatytas Magdalenos Grochowskos knygos „Jerzy Giedroyc“ lietuviškas vertimas.

Knygos pristatymą lydės diskusija, kurios tema – Jurgis Giedraitis, paskutinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilietis. Bus bandoma įvertinti šio iškilaus išeivijos veikėjo vaidmenį šiuolaikinei Lietuvai. Taip pat renginio dalyviai palės Lenkijos geopolitinio vaidmens Europoje klausimą, diskutuos apie Ukrainos ir Baltarusijos nepriklausomybės svarbą.

Dalyvauti renginyje yra pakviesti: Kazys Uscila, knygos vertėjas,  Irena Stankevičienė, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro Mokslinių leidinių redakcijos vedėja, dr. Giedrė Milerytė-Japertienė, Lietuvos nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Lituanistikos tyrimų centro darbuotoja, ir Donatas Puslys, „Bernardinai.lt“ vyriausiasis redaktorius. Moderatorius – doc. Andžėjus Pukšto, Politologijos katedros vedėjas.

Renginys vyks lapkričio 29 d., 16.00 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaune).

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro inform.